• Головна
  • Екологічна відповідальність бізнесу: стратегії та підходи
Новини компаній
09:00, 15 серпня

Екологічна відповідальність бізнесу: стратегії та підходи

Новини компаній

Піклування про довкілля та екологію для багатьох бізнесів стало вже таким самим щоденним завданням, як і розвиток самого бізнесу. Розповідаємо, що таке екологічно відповідальний бізнес і як впроваджувати такі стратегії у вашій компанії.

Екологічна відповідальність бізнесу: стратегії та підходи, фото-1

Що таке екологічна відповідальність для бізнесу?

Екологічно відповідальний бізнес — це той бізнес, який дотримується основних принципів виробництва, доставки послуг та продуктів, що не шкодять навколишньому середовищу та екологічному стану. Якщо бізнес займається виробництвом, важливо, щоб під час виробництва використовувалися максимально екологічні способи, які завдають мінімальної шкоди навколишньому середовищу. Також важливо використовувати ресурси, що відновлюються, і, звісно ж, брати участь у відновленні цих ресурсів.

Ще одна особливість екологічно відповідального бізнесу — це ставлення до доставки. Екологічно відповідальний бізнес піклується про те, щоб оптимізувати доставку, завдаючи якомога меншої шкоди довкіллю, та щоб доставка залишала якомога менший вуглецевий слід.

Крім того, екологічно відповідальний бізнес всередині компанії пропагує екологічно відповідальні підходи: заохочує працівників і створює умови для сортування сміття в офісі та на виробництві, зменшення витрат води, використання відновлювальних ресурсів. Також такий бізнес заохочує працівників брати участь у підтримці та відновленні навколишнього середовища.

Сьогодні екологічно відповідальний бізнес — це дуже вагома частина репутації компанії.

Стратегії та підходи до впровадження екологічно відповідальних рішень

Якщо у вас ще немає досвіду впровадження екологічних ініціатив на корпоративному рівні, але ви дуже хочете зайнятися підтримкою довкілля та мінімізувати вплив вашої компанії, виробництва чи бізнесу на екологію, ми готові запропонувати вам декілька перших простих кроків. Згодом ви зможете імплементувати ширші стратегії та інші рішення, які будуть ще більш ефективними.

Використання канцелярії, паперу, офісного приладдя з перероблених матеріалів. Можна почати з паперу, виготовленого з вторинної сировини. Згодом можна обладнати зони для відпочинку меблями, виготовленими з перероблених матеріалів. Так само можна використовувати нотатники, зошити, ручки, виготовлені з переробленої сировини. Замовити все це можна в українських виробників, наприклад в “Дорогоцінний пластик”. Так ви і підтримаєте українську економіку, і отримаєте якісний продукт, і, звісно ж, зменшите негативний вплив транспорту на екологію, адже доставка буде з України, а не з інших країн та континетів.

Сортування сміття в офісі

Якщо у вас є бажання налагодити сортування сміття в офісі, можна почати з простого: наприклад, поставити бокси для паперу, а також для скла, тетрапаків і одноразових горняток для кави та чаю. Все це потрібно сортувати окремо. Згодом ви можете почати сортувати й пластик, адже не весь пластик переробляється — переробляється лише частина, зокрема поліпропілен (з поліпропілену роблять тару для йогуртів, судочки, контейнери для їжі), ПЕТ (з ПЕТ роблять пляшки для напоїв, пляшки та тару для побутової хімії). Проте зверніть увагу: одноразові ПЕТ-контейнери наразі в Україні не переробляються, оскільки поліетилен, який використовується для виготовлення одноразових ПЕТ-контейнерів, має значно меншу щільність і не підлягає повторній переробці. HDPE (може бути як щільна плівка, так і контейнери чи пляшки для побутової хімії), LDPE (щільні пакети, плівка, контейнери для побутової хімії). Коли ви почнете сортувати сміття, то побачите, як багато насправді вторсировини ви використовуєте і скільки всього можна здати на повторну переробку. А якщо ви будете активно сортувати сміття, скло та метал, то зможете ще й отримати невеликі фінансові бонуси, адже зараз є компанії, які займаються купівлею вторсировини у інших компаній.

Оптимізуйте процеси доставки

Якщо вам потрібна доставка для бізнесу – продуктів побутової хімії, товарів для офісу, замовляйте доставку у локальних виробників або в найближчих супермаркетах чи магазинах. Великі супермаркети та магазини пропонують бізнес-доставку і доставлять вам все необхідне в зручний для вас час із найближчого складу чи магазину, тож так ваша доставка стане екологічнішою.

Наступними кроками для екологічно відповідального бізнесу можуть стати рішення щодо покращення енергоефективності, раціонального використання природних ресурсів та їх відновлення. Садити дерева — це найпростіше, з чого можна почати. Екологічний підхід може стати важливою частиною політики вашої компанії. Ви навіть можете підбирати корпоративні подарунки з урахуванням екологічного підходу. Так, ви можете замовити корпоративні подарунки у локальних виробників або у локальних фермерів, які використовують органічні підходи для ведення землеробства та виробництва. Ще можна подарувати співробітникам все необхідне для зменшення використання пластику: металеві пляшки для води чи скляні торбинки для овочів та фруктів, контейнери для покупки м'яса в супермаркеті. Варіантів дуже багато — головне почати. Якщо ж ви не знаєте, з чого почати, можна звернутися за консультацією до українських екоактивістів, які вже дуже давно займаються сортуванням сміття та шукають різноманітні екологічні рішення, наприклад, до організації «Зелений птах» чи до організації «Україна без сміття». Також є багато локальних екоконсультантів, які залюбки вам допоможуть почати впроваджувати екологічні підходи у вашій компанії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Сільпо #Silpo #супермаркет #доставка #онлайн-супермаркет #продукти #робота #бізнес
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...