
12:58, 29 серпня 2022 р.
Відпочинок на Західній Україні 2022: що пропонує курортний Трускавець під час війни
Війна в Україні триває вже понад півроку. З приходом російських військ на нашу землю, деякі населені пункти опинились у тимчасовій окупації. Серед них більша частина морських курортних містечок (Бердянськ, Кирилівка, Генічеськ тощо). Крім того, інша частина морських курортів знаходиться під постійними обстрілами. Через це відпочинок на морі був і залишається не можливим. Тому єдина можливість розвіятись і набратись сил – це подорож до українських бальнеологічних курортів. І Трускавець найвідоміший з них. Він не потребує окремої реклами, оскільки вже функціонує майже 100 років. І за цей час якість оздоровлення тут зарекомендувала себе з найкращої сторони. Як пройшло літо на курорті? Та які надії на оксамитовий сезон, розповідають експерти медіа-проєкту Tru.City. Про це пише видання Podrobnosti.UA.
Трошки історії
У Трускавці проживає понад 20 тисяч мешканців, з них 10% - це висококваліфікований медичний персонал. Тут є тут близько 200, санаторіїв, пансіонатів, готелів та віл. Не говорячи вже про приватні садиби та квартири у сучасних багатоповерхівках. Вони дозволяють приймати близько 500 тисяч відпочиваючих на рік.

Відомим курорт став у далекому 1836 році, коли львівський хімік Теодор Торосевичзробив аналіз хімічної води чим прославив тутешню мінеральну воду на увесь світ. Проте роком заснування Трускавця як курорту вважають 1827-й, коли тут на мінеральних джерелах були побудовані перші 8 ванн і готель для відпочиваючих.
Туризм у війну
Під час розв'язаної росією війни туризм в Україні економічно постраждав одним із перших. Але, на відміну від морських курортів, частина з яких знаходиться в окупації, а інша частина – під постійними обстрілами, курорти Західної України продовжують свою роботу.

Сезон у Трускавці розпочався з 1 червня 2022 року у звичайному режимі. Хоча у широкому сенсі цього слова сезон тут триває цілий рік.
Завантаженість санаторіїв становить 30-40% порівняно з минулими роками. У приватному секторі ситуація краще, бо там дешевше житло.
Ціни на проживання у санаторіях стартують від 1000 грн за добу, а у приватних садибах – від 300 грн. Різниця суттєва. Очевидно, що українець, у якого дуже обмежений бюджет, обере саме те, що дешевше.
Незважаючи на те, що в країні війна, у Трускавці цього не відчуваєш. Там ніби час спинився. Люди живуть як і завжди, у своєму темпі. Туристи прогулюються містом і насолоджуються його красою. Про війну нагадує лише сирена, яка звучить тут інколи. Проте на неї ніхто не звертає уваги.

Фото: ©vidpochivai.com.ua
Інфраструктура у Трускавці функціонує, як і до війни.
Працює бювет №1, де можна придбати такі мінеральні води як: «Нафтуся», «Бронислава», «Марія» та «Софія». Режим роботи цього року з 8:00 до 10:00, з 12:00 до 15:00 та з 17:00 до 19:00.
Також відкриті всі приватні клініки, СПА-салони та масажні кабінети Трускавця. Екскурсійні бюро пропонують різного роду екскурсії.
Працюють усі супермаркети, магазинчики, дуже поширена вулична торгівля. На головній площі міста по вечорам проходять благодійні концерти, де збирають гроші для ЗСУ.

Одним із найпопулярніших місць для дозвілля маленьких гостей курорту є містечко «Калейдоскоп» та дельфінарій «Оскар». Вони працюють у звичному режимі.
Ресторани і кафе приймають гостей до 22.00. Через війну в місті введено комендантську годину, яка триває з 23:00 до 6:00. Тому вночі не погуляєш. Однак вдень часу більш ніж достатньо, щоб розважитись, відпочити та оздоровитись.
"Загалом у Трускавці зараз працює більшість кафе, ресторанів, сувенірних кіосків та агентств, які пропонують екскурсії Львівщиною та Карпатами. Відкрито більшість магазинів, усі супермаркети та продовольчі ринки. Міський транспорт ходить за звичним розкладом. Таким чином, у туриста може скластися враження, що курорт війна взагалі не торкнулася", - коментує обстановку військового часу в Трускавці редактор ресурсу Rest.UA Євген Мельник.
Що буде далі
Власники готелів в оксамитовий сезон планують приваблювати туристів знижками на проживання та безкоштовними сніданками, хоча зізнаються, що на прибутки не розраховують. Зараз головне – вистояти, зберегти персонал і протриматися зиму, яку по всій країні обіцяють важкою.

Висновок
Через війну сезон у Трускавці почався із запізненням. У перші місяці місто прийняло понад 40 000 біженців, що значно перевищує кількість місцевого населення. Завдяки тому, що більшість переселенців жила за власний кошт, Трускавець зміг протриматись. І навіть у середині літа розпочав хоч і не повноцінний, проте сезон.
Попереду всіх нас чекає складна зима, до якої ми маємо максимально підготуватись. А у наступному році вже святкуватимемо нашу перемогу на березі Бердянська чи Кирилівки. А бальнеологічні курорти України будуть знову переповнені туристами.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
09:38, 1 квітня
19
08:29, 4 квітня
23
11:33, Сьогодні
6
live comments feed...