• Головна
  • Університети під час війни: як розвиватись та підтримати інших. Досвід реалізації нового онлайн-курсу від СНАУ
09:45, 21 липня 2022 р.

Університети під час війни: як розвиватись та підтримати інших. Досвід реалізації нового онлайн-курсу від СНАУ

У ці буремні часи російської навали так важливо не розгубитись, не втратити надію та віру в скорішу перемогу, зберегти та примножити сили для подальшої розбудови успішної України.

Цьому значною мірою сприяє виконання традиційних завдань, опанування нових знань та навичок. Усвідомлюючи це, команда проекту «EU_Lasting» Сумського НАУ (https://bit.ly/3Bbvquw) вже у березні 2022 анонсувала старт курсу «Європейська передова практика щодо оцінки життєвого циклу, соціального, екологічного обліку та звітності щодо сталого розвитку» і з 21 квітня успішно розпочала навчання в онлайн-форматі через застосунок Zoom.

У такі нелегкі для української наукової спільноти часи, курс об’єднав шістнадцять учасників – магістрів та аспірантів – з усієї країни (Київа, Харкова, Житомира, Полтави, Сум, Черкас). Курс містив чотири модулі (Оцінка життєвого циклу (LifeCycleAssessment), Основи сталого розвитку, Соціальний та екологічний облік, Звітність для сталого розвитку) та тривав більше двох місяців.

Наприкінці червня слухачі курсу успішно склали тести й отримали сертифікати про участь (у тому числі, один – з відзнакою – за виконання проектного завдання з використанням програми OpenLCAв цілях оцінки сталості сільськогосподарських процесів в Україні).

Розробці курсу передувала розробка повного комплекту навчальних матеріалів: текстів лекцій, практичних завдань, презентацій до лекцій, що розміщені на сайті курсу (https://bit.ly/3Bbvquw). Лекції під час викладання курсу здійснювались з одночасною прямою трансляцією на YouTubeканалі (http://bit.do/fUUdb) і надалі доступні для перегляду.

За висловлюванням самих учасників, курс «…припав саме на той час, коли відчувалося моральне спустошення і він допоміг відволіктися від подій і знову направити в життєве русло, яке було до початку війни…» (аспірантка КНТЕУ, яка не захотіла називати своє ім’я публічно); «навчання (ред.)дуже добре відволікало від загальних проблем життя» (професор кафедри в НТУ «ХПІ», Харків, який не захотів називати своє ім’я публічно). Навчання на курсі для багатьох учасників стало віддушиною та посилило впевненість у майбутньому.

Так про свій досвід навчання говорить Ірина Барабанова, аспірантка Черкаського державного технологічного університету, м. Черкаси: «В цей важкий для нас і для нашої країни час, завдяки нашим захисникам маю змогу тут навчатися з вірою у перемогу і з тим, що знання будуть використані для відбудови і побудови сильної, незалежної та інноваційної України».

Для респондентів це був перший досвід участі у курсі, що викладався у межах програми Erasmus+ JeanMonnet. Разом із тим – не останній (за твердженням опитаних). Це свідчить про формування суспільного запиту на подальший розвиток подібних програм у вітчизняних ЗВО. Зрештою, коротке резюме курсу з боку учасників «Розвиток, покращення, відповідальність; Розвиток, життя, планета; Інформативно, креативно, доступно» не залишає й тіні сумніву у подальшій необхідності розвиватись, ставати кращими та відповідальнішими, створювати та поширювати нові знання та навички.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...