
11:39, 2 квітня
Жодної непошкодженої багатоповерхівки: як живе Білопілля та громада
Частина Білопільської громади знаходиться у зоні можливих бойових дій, а інша вважається прифронтовою. У селах 5-кілометрової зони людей фактично не залишилося. Російські обстріли щоденні, а у самому Білопіллі, за словами заступника міського голови Володимира Відуєва, немає непошкоджених багатоповерхівок. Як функціонує громада він розповів у ефірі Українського радіо.
"Тимчасово не працюють мережеві крамниці та банківські відділення. Щоправда, банкоматами мешканці користуватися можуть. Щодо торгівельної мережі, то працюють лише місцеві підприємці", пише Суспільне.

Володимир Відуєв. Білопільська міська рада
У травні 2024 року у 10-кілометровій зоні Білопільської громади оголосили примусову евакуацію.

Торговельний центр у Білопіллі у лютому 2025 року. Суспільне Суми
"Села, які максимально наближені до кордону із агресором практично пусті. Наприклад, у селі Павлівка із дев`яти сотень мешканців, які проживали до війни, залишилися менш як 20. У Іскрисківщині з 500 жителів залишилися теж менше ніж 20. Якщо говорити про саме місто Білопілля, то більш ніж половина населення виїхало. Щоправда, багато хто з них час від часу навідуються до своїх помешкань. А ті райони громади, які є умовно безпечними, то там навпаки збільшилась кількість мешканців через переселенців", — зазначив Володимир Відуєв.

Багатоповерхівка, пошкоджена внаслідок обстрілу Білопілля 20 липня 2024 року. Суспільне Суми
Додав, що попри важку безпекову ситуацію у місті продовжують працювати медичні заклади:
"Працює і центральна міська лікарня, і центр первинної допомоги, і амбулаторія загальної практики сімейної медицини. У більш безпечних районах працюють ФАПи. Аптеки теж працюють у штатному режимі".

Білопілля у лютому 2025 року. Суспільне Суми
Також у Білопіллі продовжують працювати органи місцевого самоврядування. За словами заступника міського голови, люди можуть користуватися послугами ЦНАПу:
"З міста виїхали деякі служби обласного і районного підпорядкування. Також у штатному режимі працює Центр зайнятості. Вакансій обмежена кількість. Але безробітних долучають до оплачуваних громадських робіт. Це зазвичай доброустрій міста".

Хлопчик під час евакуації з Білопілля, Сумська область, 21 червня, 2024 р. Суспільне Суми
Громада постійно отримує допомогу благодійних та громадських організацій: продуктові набори. Їх першочергово видають пенсіонерам, багатодітним родинам та ВПО.

Білопілля, чоловік прибирає розбите скло внаслідок російського обстрілу, 8 квітня 2024 рік. Суспільне Суми
"Ми активно співпрацюємо із UNISEF, ПРООН. Нам дуже допомагає "Проліска". Особливо, у відновленні житлового фонду після обстрілів. Вони надають одяг, будівельні матеріали".
Заклади освіти по всій Білопільській громаді продовжують працювати у дистанційному режимі.

Дах інтернату в Білопіллі після російського обстрілу, 13 червня 2023 р. Фото з Facebook Юрія Зарка
"Російські військові зруйнували школи у селах Павлівка, Рижівка. Значних руйнувань зазнали навчальні заклади і у самому Білопіллі. За нашим моніторингом, у 10-кілометровій зоні родин із дітьми, які постійно там проживають, зараз немає", — розповів Володимир Відуєв. За його словами, у прифронтових районах через складну безпекову ситуацію у разі поранення через обстріли людям неможливо буде надати допомогу.

Село Рижівка після російського обстрілу, Сумська область 18 березня 2024 року. Фото: Білопільська громада\Telegram
Підписуйтесь на нас у соцмережах:
Telegram https://t.me/sumy0542
Instagram https://www.instagram.com/0542.ua/
Facebook https://www.facebook.com/0542inua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
16:09
4 квітня
14:54
4 квітня
14:05
4 квітня
Оголошення
live comments feed...