• Головна
  • В Охтирці знову зафіксовано випадок сказу
12:23, 11 грудня

В Охтирці знову зафіксовано випадок сказу

В Охтирці знову зафіксовано випадок сказу, фото-1

П’ятий випадок сказу за останні три місяці поточного року виявлено на території Охтирського району. На цей раз – у місті Охтирка, пише Данкор.

Ситуація мала початок на одному із автотранспортних підприємств м. Охтирка, де серед інших безпритульних тварин жило й молоде собача, яке несподівано почало проявляти агресію, як до тварин, так і до людей. Медичні працівники підприємства звернулись до зоозахисниці з проханням стерилізувати тварину.

Зооволонтерка забрала собаку на подвір’я багатоквартирного будинку, де проживає. Пес декілька раз зривався з прив’язі та вибігав у місто, де покусав трьох людей, а також собак. Після чергової втечі пес повернувся на подвір’я будинку, де жила зоозахисниця, з переламаною нижньою щелепою. Під час здійснення лікування він загинув.

Фахівці державної ветмедицини оперативно відібрали патологічний матеріал та відправили його на лабораторні дослідження. В результаті був підтверджений діагноз: сказ тварини.

Що необхідно знати про сказ і як вберегтись від цього захворювання?

СКАЗ (водобоязнь, гідрофобія) – надзвичайно небезпечна інфекційна хвороба, яка супроводжується тяжким ураженням центральної нервової системи і завжди закінчується летально.

Зараження людини сказом відбувається в основному через укуси хворою твариною чи внаслідок попадання її слини на свіжі поранення, подряпини шкіри або слизових оболонок.

Вірус сказу дуже нестійкий у навколишньому середовищі. Його швидко вбивають прямі сонячні промені. Під дією ультрафіолетового опромінення вірус гине через 5 хвилин. Із дезінфектантів найефективніше діють на вірус луги та кислоти. Швидко руйнує вірус і розчин звичайного господарського мила або прального порошку.

Перше місце по захворюваності на сказ займають коти. У них сказ протікає гостріше, ніж в інших м'ясоїдних.

Перші ознаки захворювання настають раптово і характеризуються наростанням неспокою і збудження. У котів відсутній апетит, вони ховаються від господарів, нявкання стає хриплим, глухим, а погляд зляканим.

Наступного дня коти стають агресивними, з особливою злістю нападають на тварин і людей. Збудження триває 1-2 доби, далі настають паралічі. Тварини гинуть протягом 2 -5 днів.

У собак в останній період частіше спостерігається паралітична форма сказу. Одна із характерних її ознак – утруднене ковтання і слинотеча, ніби собака чимось вдавився. Потім настають паралічі нижньої щелепи, кінцівок, тулуба і через 2-4 дні тварина гине. Буває і буйна форма хвороби з змінами у поведінці в бік агресії.

Сказ у великої рогатої худоби спостерігається переважно в тихій або паралітичній та атиповій формах. Основні симптоми захворювання: атонія передшлунків, запор, метеоризм, відсутність апетиту, утруднене ковтання, статеве збудження, ревіння.

Головною ознакою захворювання диких тварин є зміна поведінки – втрата відчуття страху.

Оскільки лікування цієї хвороби не існує, з метою попередження захворювання домашніх тварин на сказ власникам необхідно своєчасно проводити їм профілактичні щеплення проти сказу.

Якщо вас покусала хатня або безпритульна тварина необхідно:

1. Негайно промити місце покусу або подряпину водою з "господарським" милом та змазати 5%-ним спиртовим розчином йоду та звернутись у хірургічне відділення ЦРЛ.

2. Поставити до відома фахівців ветеринарної медицини та санітарно-епідеміологічної служби.

3. Ізолювати тварину (прив`язати та зачинити) для подальшого спостереження спеціалістами ветеринарної медицини.

З метою профілактики сказу працівниками лікарні ветеринарної медицини щорічно проводяться щеплення собак та котів на території громади, але не всі власники надають своїх тварин для проведення обов`язкових щеплень.

У проблемі профілактики виникнення та розповсюдження сказу важливу роль відіграє свідомість та обізнаність людей в даному питанні, тому, коли служба ветеринарної медицини дає оголошення про проведення щеплень.

Підписуйтесь на нас у соцмережах:

Telegram https://t.me/sumy0542

Instagram https://www.instagram.com/0542.ua/

Facebook https://www.facebook.com/0542inua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...