• Головна
  • Начальник сектору ТЦК розповів про повістки та розшук військовозобов'язаних на Сумщині
09:09, Вчора

Начальник сектору ТЦК розповів про повістки та розшук військовозобов'язаних на Сумщині

Начальник сектору ТЦК розповів про повістки та розшук військовозобов'язаних на Сумщині, фото-1

Якщо людина отримала повістку особисто, і через три дні не з'явилася за місцем призначення, її можуть подати в розшук. У Сумській області таких до 15%. Про це в інтерв'ю Суспільному розповів начальник сектору оборонно-мобілізаційної роботи Сумського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Сергій Монукало.

"Повістки не зазнали суттєвих змін. Тепер їх можна роздрукувати через автоматизовану систему "Оберіг". Повістка може бути без підпису, з електронним підписом. Тепер не обов’язково, щоб начальник районного ТЦК власноруч підписав повістку. Незалежно від способу доставлення, повістки мають однакову юридичну силу", — сказав Сергій Монукало.

За його словами, повістки, підписані КЕП, можуть направлятися на підприємство. Далі уповноважені особи роздадуть їх працівникам. Для патрулювання та рознесення на місцях скупчення людей складаються індивідуальні повістки.

Існує два види повісток: для уточнення облікових даних та бойова. Перший вид також є контрольним документом для проходження військово-лікарської комісії. Після цього людина може отримати бойову повістку. Після неї людина має зібрати речі для подальшої мобілізації. Бойова повістка є підставою для тимчасового звільнення від роботи під час мобілізації.

Також начальник сектору оборонно-мобілізаційної роботи Сумського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки розповів, коли повістка вважається врученою, а людина сповіщеною:

1. Коли на підприємство надходить розпорядження, і керівник повинен отримати повістку працівника під підпис.

2. Коли під час патрулювання вулицями або в місцях збору людей співробітники ТЦК та СП зупиняють людину на підставі перевірки її військово-облікових документів і вручають повістку.

3. Коли повістка надсилається через "Укрпошту", рекомендованим листом з повідомленням з'явитися у ТЦК.

"Якщо людина отримала повістку особисто і через три дні не з'явилася, можна подати її в розшук. Але є й інша ситуація: людина могла потрапити в лікарню через хворобу або інші непередбачені факти, які можна підтвердити документами. Якщо є підтвердження, розшук не оголошується, і відтерміновується. Якщо повідомлення надіслане через пошту, то також є три дні. Людина повинна отримати повідомлення, і лише тоді починається відлік терміну для виконання обов’язку. Важливо, що вона повинна особисто отримати повістку, а не хтось інший. Якщо тільки не йдеться про законного представника. Після отримання повістки, якщо протягом трьох діб людина не з’явилася за місцем призначення, на четвертий день можна ініціювати розшук", — пояснив Сергій Монукало та уточнив, що у разі сповіщення людини поштою, лист повертається через тиждень після відправлення. З цього моменту працівники ТЦК можуть подати матеріали на розшук.

"В розшуку 10-15%. Це є ті, що от і вручені. Ті, яким вручені, які не прибули або які не оновили дані, через "Укрпошту" були оповіщені", — сказав Сергій Монукало, начальник сектору оборонно-мобілізаційної роботи Сумського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Підписуйтесь на нас у соцмережах:

Telegram https://t.me/sumy0542

Instagram https://www.instagram.com/0542.ua/

Facebook https://www.facebook.com/0542inua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...