• Головна
  • «Відновлення та стійкість»: у СНАУ пройшов кліматичний форум
Фото
17:13, Сьогодні

«Відновлення та стійкість»: у СНАУ пройшов кліматичний форум

Фото

22 листопада у СНАУ пройшов Кліматичний Форум «Відновлення та Стійкість, Кліматична нерівність: шлях до справедливих рішень». Захід є частиною міжнародного проєкту «Соціально-екологічне значення міських зелених насаджень в умовах водного циклу, зміненого глобальною зміною клімату – співпраця у сфері викладання та досліджень». Він реалізується у співпраці з університетом Менделя в Брно, Сумським національним аграрним університетом в партнерстві з Екологічним Фондом міста Брно та Сумською міською радою.

Форум пройшов у змішаному форматі: офлайн та онлайн. Його поділили на дві частини: експертну та дискусійну панелі. В обговоренні приймали участь: заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Римма БИКОВА, директор Департаменту захисту довкілля та охорони природних ресурсів Сумської ОДА Ірина КАШПУР, науковці СНАУ Роман ЯРОЩУК та Світлана ЯРОЩУК, Богдан СЕМЕНЕНКО – директор департаменту Міністерства захисту довкілля та охорони природних ресурсів, кліматологиня Світлана КРАКОВСЬКА, Тростянецький міський голова Юрій БОВА, партнери з Чеської республіки: професор Петр МАДЕРА, Ленка ЕРЕНБЕРГЕРОВА, Луція РЖЕГОРЖІКОВА з університету Менделя . Загалом, на форумі було близько 100 представників з різних куточків України та світу, що підтверджує важливість піднятої тематики.

Такий захід став можливим завдяки злагодженій роботі всього університету. Ректор СНАУ Ігор КОВАЛЕНКО зазначив, що це честь та відповідальність приймати форум такого рівня:

«Процес кліматичних змін незворотній, тому ми активно залучаємо студентів до участі в європейських та міжнародних форумах, які пов’язані з вивченням клімату. Для нас важливо, щоб здобувач освіти з першого курсу починав цікавитись цими питаннями та здобував теоретичні та практичні знання та навички»

Ще кілька років тому питання адаптації до змін клімату не так часто було в пріоритеті у громад. Війна підштовхнула їх до стратегічного планування сталого розвитку та посилення енергонезалежності. Під час дискусійної панелі представники різних регіонів країни мали змогу поділитись власним досвідом, що сприяє прискоренню процесу по вирішенню проблем зі зміною клімату.

Окрім обговорення, науковці продемонстрували міжнародний проєкт «Соціально-екологічне значення міських зелених насаджень в умовах водного циклу, зміненого глобальною зміною клімату – співпраця у сфері викладання та досліджень». Це співпраця СНАУ та Університету Менделя в Брно, що триває значний час та вже активно реалізується. Дуже важливо, що демонстраційний проєкт, який вперше реалізований в Україні, слугуватиме саме Сумській громаді.

Акцентували увагу також і на пошуку рішень, які нададуть змогу забезпечити рівні можливості для громад задля досягнення кліматичної нейтральності. Сподіваємось, що цей захід стане платформою для конструктивного діалогу між урядовими структурами, ОМС, науковцями та громадськістю на шляху сталого майбутнього. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...