фото+відео
12:00, 10 жовтня
"Я бачу потерпілих і страх зникає". Історія сумської лікарки швидкої медичної допомоги Олександри Рябцевої
фото+відео
9 жовтня — День медсестри швидкої медичної допомоги. Олександра Рябцева — лікарка з медицини невідкладних станів та медицини катастроф. 7 років вона працює у Сумському обласному центрі екстреної меддопомоги. Специфікою своєї роботи Олександра Рябцева поділилися із кореспондентами Суспільного.
"Я працюю з водієм та фельдшером, а сьогодні в мене ще є і лікар-стажист, тобто 4 людини на бригаді. В основному три людини. На виклик нам дається до 2 хвилин. Чим скоріше, тим краще", — розповідає Олександра Рябцева.
Жінка працює в "екстренці" 7 років.
"Тут пройшла інтернатуру, сподобалося, залишилася. Поки що не шкодую. Працюємо в добовому режимі, доба через 3. Викликів приблизно 10 на добу в середньому. Може бути більше, може бути менше", — говорить лікарка.
В умовах воєнного часу найскладніше працювати, коли багато травмованих, яким потрібна невідкладна допомога, ділиться Олександра: "На Петропавлівській був приліт у житловий будинок, або геріатричний пансіонат. Дуже багато потерпілих, ти один, викликаєш на себе бригади, але при цьому — це лише 10-20 медичних працівників. Це дуже мало. А потерпілих багато, потрібно визначити, кому потрібно першочергово надавати допомогу, кому в другу чергу. Всім приділити увагу. Всіх зареєструвати, записати і відвезти до лікарні. Це важко
Олександра пояснює, з початком повномасштабної війни навантаження на екстрену медицину істотно зросло: "Виклики специфічні стали, до війни такі разові випадки бувало, якесь масове ДТП. Щоб отак наскільки було багато вогнепальних поранень, осколкових, це зовсім інша специфіка. Паралельно з тим, що ти надаєш допомогу, є небезпека повторного прильоту. Я про страх не думаю. Я бачу потерпілих і страх зникає. Я зобов'язана надати допомогу — це для мене основне завдання. Тому, в ці моменти я не боюсь. Боюсь, коли їду, а коли вже все бачу, то не думаю про страх".
Деякі виїзди, розповідає Олександра, запам'яталися надовго: "Іноді трапляється, коли їдемо на один виклик, а по факту бачимо інше. Наприклад, останній раз викликали на втрату свідомості, а в чоловіка, в моїй присутності, було 4 клінічних смерті. В нього був інфаркт, живий, лікується в лікарні. Близько 4 років тому до 5-ї лікарні підкинули немовля. Народили, поклали у БМВ пакунок і викинули на смітник. Хтось приніс, залишив, з пуповиною, взимку, холодно. Приїхали, надали допомогу і відвезли в лікарню".
Оксана Скрипченко – завідувачка центральної станції екстреної швидкої медичної допомоги розповіла: "У нас коллектив молодий. В основному — це хлопці і дівчата. Більшість наразі дівчат, бо хлопці добровільно пішли до лав ЗСУ. Одна третина хлопців, це не беручи водіїв, а дві третини — це дівчата".
Оксана Скрипченко. Суспільне Суми
На допомогу медикам "екстренки" передали нові реанімобілі з сучасним обладнанням, розповів медичний директор центру екстреної швидкої медичної допомоги Сумської області Максим Новіков: "У 2022 році — 47 автомобілів, у 2023 році — 18 автомобілів, а вже у 2024 році отримали 17 автомобілів екстреної медичної допомоги. Більшість з них —автомобілі класу С-реанімобілі, які ми розподілили по всій області. Значна частина знаходиться у Сумах. Обслуговує Суми, Сумський район. Це практично 400 тисяч населення".
Автомобілі сумської "екстренки". Суспільне Суми
За словами Максима Новікова, на центральній станції екстреної швидкої медичної допомоги нині працює 11 бригад лікарів та фельдшерів.
Підписуйтесь на нас у соцмережах:
Telegram https://t.me/sumy0542
Instagram https://www.instagram.com/0542.ua/
Facebook https://www.facebook.com/0542inua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
19:15, 21 листопада
16:40, 14 листопада
16:40, 14 листопада
19:15, 21 листопада
19:15, 21 листопада
live comments feed...