Новини компаній
13:00, 26 червня
Понад 6500 жителям Сумщини допомогли медики завдяки проєкту UNFPA
Новини компаній
З лютого минулого року на Сумщині працюють лікарі мобільних гінекологічних бригад. Вони були створені та діють у рамках заходів гуманітарного реагування UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення, за фінансової підтримки Європейського союзу (ЕСНО), Міністерства закордонних справ Данії, Канади, Франції та Республіки Корея.
За цей час медики зробили понад 270 виїздів практично в усі громади в усіх п’яти районах області. При цьому обстежили понад 6500 пацієнтів.
Як згадує регіональний куратор проєкту Ольга Бутенко, спочатку складнощів в роботі додавала недостатність інформацію про бригаду. Координатор домовлялась з керівникам центрів ПМСД, яких ніколи не бачили. Ті давали завдання своїм підлеглим, які під час виїзду зустрічалися з медиками бригади.
«Це дуже довгий процес комунікацій. Ми спілкувалися по телефону між собою щодо організації, а практично на місцях це відбувалося вже без нас. Тому поки я отримала інформацію, як все відбувалося на виїзді – як було організовано, чи чекали люди тощо – поки директор центру дізнається, чи все було добре та сподобалося людям, на це йшло чимало часу. А громада, яка не знала нас, не знала яку інформацію донести до населення. А я не знала, чи здатна ця громада організувати прийом для нашої команди», – зазначає координатор проєкту.
Зараз дефіциту інформованості немає – об’їздили практично всі громади крім «гучних» прикордонних. І зараз перед виїздами координатор розуміє сильні чи слабкі сторони конкретного населеного пункту – відповідно до цього й формує виїзну команду. А самі люди знають, з чим до приходити. Тому працювати стало легше, приймати вдається більше пацієнтів – а ті стали більш свідомими.
«Наприклад, ми приїжджаємо в село, де залишилося всього п’ятсот мешканців. Сто із них дійсно потребують огляду гінеколога. Але прийняти за один день медики можуть максимум 25. І для того, щоб якісно відпрацювати територію однієї амбулаторії чи ФАПу, в одне й те саме місце потрібно приїхати чотири рази. Тому намагаються запросити саме тих, хто точно не може отримати цю послугу в районній лікарні, а тим більш не поїде до обласної. І люди кожного разу приходять, здебільшого, різні – і дійсно з патологіями», – каже Ольга Бутенко.
Ці патології лікарі виявляють, запрошують до себе, вже багато прооперованих жінок, чимало виставлено діагнозів: оздоровлення йде, проблеми виявляються та беруться під контроль.
Бригада з самого початку була багатопрофільною. В процесі роботи сформувався постійний склад спеціалістів, на яких можна розраховувати. Відсіялися ті, кому або незручно їздити, або їхня спеціальність не занадто затребувана – наприклад, уролог.
С початку роботи бригада отримала максимальну кількість оснащення, яке тільки можна було втиснути до автомобіля. Все обладнання добре себе показало, повністю задіяне та користується великим попитом. Кожного кварталу відповідно до потреб поповнюють розхідні матеріали для тестів тощо. Із нового у медиків за цей час з’явилися лише бронежилети.
«За час дії проєкту вдалося вийти на системність, отримати гарних партнерів в громадах, які добре працюються за населенням – там завжди раді спеціалістам бригади. Але лишаються й ті, які дещо ліняться співпрацювати – але вдається знаходити спільну мову й з такими, доказуючи, що це, перш за все, необхідно саме їм», – акцентує координатор.
І якщо спочатку доводилося майже напрошуватися до громад, рекламувати свої послуги, то зараз йдуть гарні партнерські відносини. Тому більшість питань вдається вирішувати оперативно та ефективно.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
15:05
Вчора
14:17
Вчора
12:46
Вчора
11:37
Вчора
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...