• Головна
  • "Найскладніше – не помилятися". Сапери розповіли про роботу на прикордонні Сумщини
фото+відео
13:50, 1 травня

"Найскладніше – не помилятися". Сапери розповіли про роботу на прикордонні Сумщини

фото+відео

Сапери інженерної роти 106 бригади ТРО працюють на прикордонні Сумської області. Бійці розповіли Суспільному про свої задачі та робочі будні.

Завдання саперів 106 окремої бригади тероборони – інженерне утримання позицій. Це інженерна розвідка і розмінування, супроводження бойових груп через мінні поля та мінно-вибухові загородження.

"Найскладніше – не помилятися". Сапери розповіли про роботу на прикордонні Сумщини , фото-1

"Дуже багато розтяжок стоїть, з тих, що ми кажемо "протипіхотні засоби" різного типу. Дуже багато працюємо з ФПВ-дронами, які зазнали падіння або не розірвалися. Дуже багато прилітає авіаційних боєприпасів типу КАБів, точніше, ФАБів з модулями. Працюємо з мінометними пострілами, які не спрацювали, працюємо з артилерійськими пострілами, які лежать, з касетними боєприпасами, "гради", "урагани", авіаційні боєприпаси прилітають. Роботи вистачає", — розповідає командир інженерної роти з позивним Гонтар.

"Найскладніше – не помилятися". Сапери розповіли про роботу на прикордонні Сумщини , фото-2

Боєць з позивним Руля розповідає: бувають випадки, коли саперна група залишається неушкодженою тільки завдяки досвіду та знанню саперної справи. Згадує: одного разу отримали сигнал про падіння великого дрона невідомого походження і виїхали на місце.

"Ми зробили все по інструкції, перевернули його три рази на наявність різних датчиків. Я підійшов, з представником з роти БПЛА, ми лягли біля нього, і я побачив, що в ньому мигають індикатори. Ми хотіли вскрити кришку, щоб його від’єднати від батареї. Але я, придивившись, помітив: верхня частина "мува" — це "накольник", який ставлять на неізвлекаємість. Помітивши цю частину "мува", звісно, я його забрав як сувенір командиру, ми відійшли і цей дрон здетонував", — згадує чоловік.

"Найскладніше – не помилятися". Сапери розповіли про роботу на прикордонні Сумщини , фото-3

Робота інженерної роти – це виїзди не тільки на розмінування, а й на постановки або обслуговування загороджень, наприклад, штучних мостів, забезпечують такі загородження, як завали або руйнування доріг. Також встановлюють вибухові перешкоди: протипіхотні, протитанкові міни.

"Найскладніше – не помилятися". Сапери розповіли про роботу на прикордонні Сумщини , фото-4

Специфіка роботи не дає права на помилку, тому бійці інженерної роти постійно навчаються, говорить командир. Це вивчення загальновійськових дисциплін, поглиблена інженерна підготовка, навчання з тактичної медицини, вогневої, фізичної підготовки. Основний, незмінний склад підрозділу – добровольці, які воюють з перших днів вторгнення, розповідає командир. Каже, в їхньому взводі ротації невеликі, але в цілому стати сапером може кожен.

"Найскладніше – не помилятися". Сапери розповіли про роботу на прикордонні Сумщини , фото-5

"Перш за все треба бажання. Бажання стати сапером. А всьому іншому навчимо, покажемо, всі проходять навчання згідно своєї фахової спеціальності. Щось навчаємо людей на місці, десь набиваємо руку вже в полях", — розповідає командир інженерної роти з позивним Гонтар.

"Найскладніше – не помилятися". Сапери розповіли про роботу на прикордонні Сумщини , фото-6

За словами командира, сапер має бути спокійним і врівноваженим. Також життєво необхідні якості – відповідальність і увага до деталей. "Найскладніше в роботі сапера — не помилятися", — сказав чоловік.

Підписуйтесь на нас у соцмережах:

Telegram https://t.me/sumy0542

Instagram https://www.instagram.com/0542.ua/

Facebook https://www.facebook.com/0542inua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...