фото
10:30, 12 січня
Під знаком підтримки захисників
фото
У виданні «Голос України» надруковане інтерв’ю з керівником апарату Сумської обласної військової адміністрації Ігорем Кальченком.
2023 рік для Ігоря Кальченка, як і для багатьох інших українців, пройшов під знаком підтримки ЗСУ. Волонтерив, передавав хлопцям на передову ударні безпілотники,потужні засоби зв’язку та інші важливі речі, допомагав захисникам і захисницям як керівник апарату Сумської обласної військової адміністрації та депутат Сумської міської ради. Про це та про інше Ігор Кальченко розповів кореспонденту «Голосу України».
- 2023-й запам’ятається нам не лише як рік безперервних обстрілів, болю та відчаю, – вважає співрозмовник. – Він став роком героїчного спротиву і незламності, єдності і терпіння. Для Сумщини це був ще й рік активного відновлення, будівництва фортифікаційних споруд, зміцнення оборонного потенціалу області та підтримки ЗСУ. Останнє завдання я визначив як надзвичайно важливе і особисто для себе. Бійці на фронті, захисники державного кордону на Сумщині, добровольчі формування захисників отримують все необхідне для боротьби з ворогом. Подякувати за це треба керівництву держави, нашим міжнародним партнерам, волонтерам, бізнесу, очільникам територіальних громад та всім небайдужим жителям області.
- Якщо можна, давайте зупинимось на цьому детальніше. Чому підтримка захисників стала для Вас ще й особистою справою?
- У 2022 – 2023 роках ми організували допомогу нашим хлопцям-сумчанам, котрі захищають Україну у складі Сил спеціальних операцій. Багатьом відомі ці герої, котрі з перших днів повномасштабного вторгнення вчинили серйозний спротив ворогові на Сумщині. Біля села Стеблянки Лебединської громади Сумського району вони взяли в полон 23 загарбників – це був один із перших таких випадків в Україні. Із деякими з цих хлопців я був знайомий у мирний час, з іншими познайомився під час АТО/ООС. З перших днів повномасштабної війни наша робота з підтримки захисників активізувалася та набула певних особливостей. Порівняно недавно, у вересні, ми з групою депутатів Сумської міськради зібрали кошти на технічну підтримку наших земляків у ССО, іншим разом за участі народних депутатів України та підприємців Сумщини передали хлопцям 559 тис. грн. За ці кошти вони придбали сучасний потужний гексакоптер. Допомагали також нашій 117-й бригаді територіальної оборони - разом із благодійним фондом передали їй потужні засоби зв’язку. Кошти на це обладнання збирали під час благодійних турнірів з мініфутболу.
- Чи можна вважати підтримку захисників на Сумщині масовою?
- Багато наших земляків донатять на ЗСУ, але й чимало недооцінюють важливість такої допомоги. Якщо хтось думає, що своїм невеличким внеском «не врятує» цільовий збір, він дуже помиляється. Важливі кожні 20 чи 10 гривень – завдяки ним нерідко закриваються важливі питання. Я доначу на ЗСУ сам і закликаю робити це друзів, знайомих, у тому числі і в Фейсбуці, підписників телеграм-каналу. Намагаюсь також максимально підтримувати захисників та їхні родини, використовуючи свої повноваження держслужбовця, депутата Сумської міськради. Родини сумчан отримали компенсації з міського бюджету за знищене майно, а 15 млн грн було виділено на розбір завалів та відновлення зруйнованого житла. І тут не можу не подякувати нашим добровільним помічникам: понад 300 волонтерів, учасників громадському руху «Добробат», у тандемі із ОВА та підрозділами ДСНС завжди прибувають туди, де найбільше потрібна допомога, куди ворог приніс руїни і розруху. Починалося все із розбору завалів у Тростянці та Охтирці після їх звільнення від росіян у 2022 році, а потім волонтери приступали до роботи у багатьох інших громадах. Тому «паралельно» намагаюсь усіляко підтримувати і «Добробат», котрий безкорисливо докладає зусиль до відбудови Сумщини.
- Що можна сказати про підтримку ЗСУ та жителів Сумщини на рівні Сумської ОВА, де Ви займаєте відповідальну посаду?
- Війна в Україні ще у лютому 2024 року змусила нас змінити пріоритети. Ми стали іншими, наші обов’язки стали іншими, і якщо раніше у стінах ОДА говорили здебільшого про інвестиції і розвиток економіки, то сьогодні наші головні завдання – це забезпечення захисту і безпеки Сумщини та допомога ЗСУ. І ми бачимо результати виконання цих завдань. У 2023 році серйозно підвищився рівень спроможності Сумської області щодо протиповітряного прикриття, і в цьому, я вважаю, велика заслуга особисто начальника обласної військової адміністрації Володимира Артюха. Також порівняно з 2022 роком у рази збільшилась кількість фортифікаційних споруд.
Цифри і факти, як відомо - вперта річ. У 2023 році на забезпечення потреб військових місцеві бюджети області витратили 1,5 млрд гривень. Як депутат Сумської міськради, скажу, що для добровольчих формувань, на підтримку силових структур та будівництво фортифікаційних споруд із бюджету громади було виділено понад 420 млн грн. Щодо обласного бюджету, то на підтримку Сил оборони ми спрямували 290,3 млн гривень. Дякую також за підтримку наших захисників місцевому бізнесу.
Ще півроку тому питання захисту цивільного населення Сумщини, як мовиться, кульгало на обидві ноги. Через це були прийняті кадрові рішення - мабуть, ви чули про те, що влітку нинішнього року відбулись гучні звільнення у районних військових адміністраціях та громадах. Йдеться про осіб, відповідальних за укриття. До кінця року ми суттєво збільшили ємність захисних споруд – на майже 100 тисяч осіб. Зросла кількість укрить у школах, і це дало можливість проводити навчання дітей за денною або змішаною формами. Спільна робота обласної адміністрації, військових, територіальних громад принесла, я вважаю, хороший результат. На Сумщину з-за кордону та з інших областей повертаються молоді люди з дітьми. Кількість школярів, особливо в тилових громадах, зростає.
Всі, хто сьогодні працює в обласній військовій адміністрації, не лише взаємодіють із захисниками, а й розуміють власну відповідальність за безпеку Сумщини, життя і здоров’я її жителів. Не про все, що ми робимо, зараз можна розповідати, але, повірте, ця робота надзвичайно важлива і потрібна.
– Сумщина – прикордонний регіон, котрий, окрім іншого, потребує ще й посилення інформаційної безпеки…
- Ця складова і справді надзвичайно важлива. Аби протидіяти російським фейкам, наративам та ІПСО, розвивали потужності українських мовників, особливо на прикордонні. Побудували дві «вишки», і тепер у Краснопіллі та Дружбі звучить українське радіо – зокрема, «Армія FM». У кількох громадах було збільшено потужність «старих» передавачів. Ми вдячні представникам медіа, серед яких – і парламентське видання «Голос України», за об’єктивне і всебічне висвітлення життя мешканців прикордонних територій. Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю, роботу якого я координую, також провів ряд інформаційних кампаній, спрямованих на підтримку ЗСУ. Серед них можна назвати медіа-супровід процесу формування на Сумщині таких бойових підрозділів, як «Гвардія Наступу» та інших. В інформаційній кампанії з підтримки військовослужбовців та ветеранів Збройних Сил на Сумщині взяли участь редакції районних газет та фм-радіо. Область долучилася до Загальнонаціональної хвилини мовчання, коли геть усі вшановують пам’ять захисників, загиблих за свободу і незалежність Батьківщини. Відповідально до цього поставився сумський бізнес: щодня на великих екранах у центрі міста його жителі бачать портрети героїв-земляків, котрим ми завдячуємо за все, що сьогодні маємо. А маємо у сотні разів більше спокою і безпеки, ніж під час окупації області загарбниками.
- Серед наших підопічних – і рідні сім’ї, котрі також потребують захисту. Як виконуєте це надзвичайно важливе завдання?
– Моя сім’я нікуди не виїхала – дружина Анастасія, донечка Анюта, мої батьки знаходяться поряд. На превеликий жаль, війна відобразилась чорною плямою чи не на кожній українській родині, скалічила тисячі доль. Здавалося б, хто зараз безпосередньо не воює – то просто щасливчики, бо наші сон і спокій охороняють військові, але просто жити так, як раніше, ми не маємо жодного морального права. Ми всіма своїми силами і можливостями, по-максимуму маємодопомагати військовослужбовцям, волонтерам – усім, хто наближає Перемогу. А також співвітчизникам, котрі були змушені покинути свої домівки, рятуючись від ворожих ракет і снарядів. Мої побажання всім у новому році - бути живими і здоровими, а з рідними спілкуватися не лише по телефону.
Розмовляв Володимир ЧЕРНОВ.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
5 підстав купити біле агроволокно для гарантованого врожаю
Новини компаній
15:44
20 грудня
15:12
20 грудня
14:21
20 грудня
14:14
20 грудня
13:40
20 грудня
ТОП новини
Оголошення
07:35, 10 грудня
10:53, 11 грудня
6
11:49, 10 грудня
132
live comments feed...