• Головна
  • Як підготуватися до ЗНО з історії України
Новини компаній
13:07, 30 листопада 2023 р.

Як підготуватися до ЗНО з історії України

Новини компаній

ЗНО з історії України — обов’язковий етап для кожного учня, який завершує 11-й клас. Тестування спрямоване на визначення рівня знань майбутніх випускників. Воно забезпечує право на отримання подальшої якісної освіти, яке громадяни нашої країни мають згідно з Конституцією.

Що таке пробне ЗНО з історії України?

Пробним називають попереднє тестування з історії України, яке дозволяє майбутнім абітурієнтам зрозуміти свої сильні та слабкі сторони щодо предмета, а також побути в атмосфері реального оцінювання. Складання пробного іспиту не є обов’язковим.

Як підготуватися до ЗНО з історії України, фото-1

Якщо учень має бажання пройти перевірне тестування, він має зареєструватися на спеціальній платформі. Процедура написання тесту є платною. Вартість можна дізнатися на офіційному сайті.

Школяр, котрий зареєструвався, має змогу відвідувати особистий кабінет, де буде зібрано всю інформацію про пробні ЗНО. Будова та зміст завдань є оптимально наближеними до тих, які включено до реального випробування.

Через певний час після пробного тестування учню стає доступний результат, поданий у рейтингових і тестових балах, а також коректні відповіді на завдання.

Перевірне ЗНО проходить ранньою весною. Це чудова можливість виявити моменти, які варто опрацювати, щоб успішно написати реальний тест. Результат пробного оцінювання не береться до уваги, коли настає час виставити підсумкові оцінки. На результат реального ЗНО він також не впливає.

Попереднє тестування з історії України — чудова нагода потренуватися правильно заповнювати бланки, зрозуміти, скільки часу треба на виконання завдань та психологічно підготуватися до дійсного ЗНО.

Різновиди завдань пробного ЗНО

Пробне тестування, як і звичайне, містить 60 завдань. Вони стосуються відомостей від давньої до новітньої історії нашої країни. Школярам обов’язково слід повторити вивчене про Київську Русь, Галицько-Волинську державу, Річ Посполиту, Національно-визвольну війну під проводом Богдана Хмельницького тощо.

Попри те, що пробне ЗНО передбачає лише ті запитання, відповіді на які є у шкільній програмі, учасники періодично натрапляють на певні труднощі під час написання тесту. Це зумовлено тим, що, аби правильно написати деякі відповіді, важливо мати не лише хороші знання, а й логічне та аналітичне мислення.

Завдання ЗНО з історії України представлено чотирма групами:

  • Вибір однієї правильної відповіді з четвірки запропонованих.
  • Встановлення відповідності. У першому стовпчику наведено дані, позначені цифрами, у другому — літерами. Школяр має утворити пари, встановивши між фактами відповідність.
  • Розміщення історичних подій у правильній послідовності.
  • Вибір трьох коректних відповідей з 6 або 7 даних варіантів.

На тестування відводиться 150 хвилин. Максимально можна набрати 84 бали.

Що допоможе підготуватися до ЗНО з історії України?

Кожне завдання, що дається на тестуванні, створене за шкільною програмою. До прикладу, відповідь на завдання, присвячені часу від Другої світової війни до сьогодення, можна дати, знаючи програму за 11 клас. Відомості про інші періоди містяться в підручниках з історії за попередні класи.

Проте, якщо учень хоче підвищити свої шанси скласти іспит на максимальний бал, можна застосовувати додаткові можливості та ресурси для підготовки й довершення знань:

  • Підготовчі курси у школі чи виші.
  • Приватні класичні чи онлайн-заняття з репетитором.
  • Пробне ЗНО на дистанційній платформі.
  • Монографії, посібники, історичні документи, спогади. Їх можна шукати як у міських, так і в інтернет-бібліотеках.
  • Ютуб-уроки, навчальні тренінги та вебінари, тренувальні тести.
  • Онлайн-курси, які допомагають опанувати мапи різних періодів.
  • Схематичні конспекти пройденого матеріалу.

Перейшовши за цим посиланням: https://md-eksperiment.org/post/20230922-zavdannya-ta-vidpovidi-na-test-probnogo-zno-z-istoriyi-ukrayini, можна дізнатися про інші корисні джерела інформації.

Поширеними є труднощі, пов’язані з ідентифікацією історичних та культурних постатей. Це можна пояснити тим, що учні не приділяють належної уваги роздивлянню ілюстрацій у шкільних підручниках. На ЗНО можуть трапитися портрети 54 видатних особистостей: науковців, суспільно-політичних та військових діячів, митців та освітян.

Також ліпше повторити або вивчити, який вигляд мають визначні архітектурні споруди: фортеці, собори, костели, ратуші, будівлі театрів та університетів та інших важливих пам’яток. Учень може відвідати спеціальні портали, де йому вдасться покращити візуальну пам’ять щодо персон та об’єктів з курсу української історії.

Відповіді та пояснення до ЗНО з історії України

Сьогодні в інтернеті можна легко знайти правильні відповіді до тестів минулих років. Проте школярам краще не просто ознайомитися з переліком коректних результатів, а знайти відеоогляди ЗНО, автори яких ознайомлюють аудиторію з найпоширенішими хибами учасників тестування.

Як підготуватися до ЗНО з історії України, фото-2
Як підготуватися до ЗНО з історії України, фото-3
Як підготуватися до ЗНО з історії України, фото-4

Історія України є однією з тих гуманітарних дисциплін, іспит з якої скласти досить важко, бо треба пам’ятати значну кількість дат, прізвищ, візуальних образів тощо.

Учню, який наразі готується до перевірного оцінювання, слід не лише запам’ятовувати, а й аналізувати інформацію, щоб не сумніватися у власній аргументації.

Підготовка до тестування з історії України без сторонньої допомоги є складною, проте зосередженість та цілеспрямованість сприятимуть її ефективності.

Величезну роль відіграє пробний іспит, що дозволяє зрозуміти, на яких аспектах історії треба зупинитися довше. Треба знайти якісні додаткові джерела, щоденно приділяти увагу заняттям, самостійно будувати схеми та таблиці для закарбування знань у пам’яті.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...