• Головна
  • Правила INCOTERMS 2020, що потрібно знати вантажоперевізнику
Новини компаній
16:00, 11 квітня 2023 р.

Правила INCOTERMS 2020, що потрібно знати вантажоперевізнику

Новини компаній
Правила INCOTERMS 2020, що потрібно знати вантажоперевізнику, фото-1

Купля-продаж товарів у міжнародній торгівлі є складним процесом, який вимагає точного визначення зобов'язань, витрат і ризиків для всіх учасників. Міжнародна торгова палата запровадила правила тлумачення торгових термінів, щоб спростити імпортно-експортні операції, встановивши основні умови продажу товарів. Правила Incoterms можуть використовуватися для будь-яких видів транспорту, включаючи морські, авіаційні, автомобільні та залізничні перевезення. У компанії UTEC Logistics можна замовити кожен із перерахованих видів транспортування.

Incoterms 2020: що це таке?

Incoterms 2020 — це остання версія правил тлумачення торгових термінів, які визначають відповідальність продавця та покупця за міжнародних комерційних угод. Положення Incoterms регулюють права та обов'язки продавця та покупця щодо доставки товару, передачі ризику, страхування та витрат, пов'язаних із транспортуванням товару. Вони також визначають, хто має дбати про митні формальності та платежі з податків та мит.

Міжнародні правила Інкотермс 2020

Правила Incoterms 2020 встановлюють стандартні умови постачання товарів у міжнародній торгівлі. Ці правила визначають, які обов'язки покладаються на продавця та покупця щодо доставки товарів, передачі ризику, страхування та витрат, пов'язаних з транспортуванням товару. 

Усього в Інкотермс 2020 є 11 термінів постачання товарів. Кожен з них має свої особливості та застосовується у різних ситуаціях. Однак важливо розуміти, що Інкотермс не регулює відносини між продавцем і покупцем в цілому, а лише умови постачання товарів.

Як правильно застосовувати Incoterms 2020

З 1 січня 2020 року почав діяти набір правил Інкотермс 2020, проте, допустимо використання попередніх версій — Інкотермс 2010, Інкотермс 2000 та колишніх. При укладанні міжнародних контрактів на купівлю-продаж необхідно чітко вказувати конкретну версію Incoterms, щоб уникнути можливих непорозумінь в умовах постачання.

Слід пам'ятати, що правила Інкотермс не можуть замінити договір купівлі-продажу, а лише спрощують його складання. Умови постачання Інкотермс не визначають перехід права власності на товар, не вказують його ціну, методи оплати, або покарання за порушення договору. Вони лише визначають розподіл обов'язків та фінансових витрат між продавцем та покупцем, такі як транспортування товару, його навантаження та розвантаження, митне оформлення, сплата податків, зборів та мит, страхування, а також перехід ризиків втрати та пошкодження товару.

Які відмінності Інкотермс 2020 та Інкотермс 2010

Incoterms 2020 — це остання версія міжнародних торгових умов, яка була опублікована Міжнародною торговою палатою у 2020 році. Вона замінила попередню версію Incoterms 2010.

Основні відмінності між версіями:

  1. Запроваджено нові правила Delivered at Place Unloaded (DPU) та Delivered at Terminal (DAT), які замінили правила Delivered at Terminal (DAT), Delivered at Place (DAP) та Delivered Duty Paid (DDP).
  2. Змінено визначення деяких термінів, таких як «перевізник», «страхування», «документи», «країна походження», та «місце призначення».

Варто також зазначити, що в Інкотермс 2020 введено нові вимоги щодо страхування, включаючи вимогу до покриття ризиків відповідно до умов Договору та вимогу надання доказів страхування.

Практичне застосування термінології Incoterms в українських автоперевезеннях

Хоча термінологія Incoterms, в основному, регулює відносини між продавцями та покупцями з різних країн, автоперевізників обумовлені умови постачання стосуються безпосередньо. У внутрішніх українських договорах поставки та транспортування термінологія Інкотермс на практиці використовується рідко.

При міжнародних постачаннях за умовами Інкотермс важливим моментом є проходження митниці. Якщо товар не супроводжується експедитором, всі питання з митницею доводиться вирішувати водієві-дальнобійнику. При ввезенні товарів з Європи через українську митницю можуть виникнути непорозуміння з непідготовленими чи несумлінними митниками, які не мають термінології Інкотермс.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...