Новини компаній
10:12, 6 грудня 2022 р.
Зрозуміти фізику: книги, поради, блоги
Новини компаній
У школі вчителі завжди переконують учнів, що саме їхній предмет – найважливіший. Обрати, який з них найбільше знадобиться, доведеться самому, але слід пам’ятати, що знання з кожного предмета розширюють світогляд та можуть знадобитись в подальшому житті. Не стала виключенням і фізика – наука, завдяки якій у нас є світло вдома, можливість пересуватись транспортом та різні інші корисні речі. Фізика часто зустрічається в інших науках: географії, астрономії, геології тощо. Фізика – це буденні речі, на які ми можемо навіть не звертати уваги. Наприклад, глянути на своє відображення в дзеркалі зранку – одразу кілька фізичних процесів. Це і гравітація, і рух, і відображення в дзеркалі. Втім, часто фізиці приділяють небагато уваги в школі. Воно й не дивно: в основному всі вчать саме ті предмети, які їм потрібні для вступу. Та і рівень вчителів іноді буває досить низьким. Виправити це можна завдяки літературі або заняттям з репетитором.
Підготовлено за підтримки маркетплейсу Букі
Топ книг, які спонукають вчити фізику
Сім основних уроків з фізики
Автор книги – Карло Ровеллі. Така книжка підійде тим, хто мало розуміється на фізиці або взагалі нічого не знає. В посібнику описуються основи фізики в 7 частинах (уроках):
Загальна теорія відносності Альберта Ейнштейна.
Квантова механіка.
Космос як архітектура Всесвіту.
Елементарні частки.
Квантова гравітація.
Ймовірність існування чорних дір та їхнього випромінювання.
Роздуми автора, чи можливо завдяки фізиці пояснити наше існування.
Несамовита фізика. Піца, вино і надпровідність
Автори книги – Андрій Варламов та Лев Асламазов. Підійде для початківців, адже в книзі досить просто пояснюються деякі фізичні процеси, які зустрічаються в побуті. Наприклад, чому зварені яйця необхідно класти в холодну воду, як саме грати на склянках, через що закладає вуха тощо. Прочитавши книгу ви зможете побачити світ очами фізика – навіть найелементарніші процеси.
Як все працює. Закони фізики в нашому житті
Автор – Луїс Блумфілд. Книга також підійде початківцям, оскільки в ній пояснюються фізичні процеси, які нас оточують. Зокрема, прочитавши, ви розумітимете, чому не можна ставити металеву миску в мікрохвильовку або про різницю між макіяжем, зробленим при штучному та природному освітленні.
На лужку Ейнштейна. Що таке ніщо, і де починається все
Автор – Аманда Гефтер. Книга поєднує в собі роз’яснення деяких явищ та історію двох персонажів – юної та дорослої Аманди. Основою став випадок у її дитинстві – в 15 років батько запитав дівчину, чи можливо уявити ніщо. Це питання змінило її життя – Аманда стала вивчати сучасну фізику, розуміти суть формул. В книзі переплітаються історія про мандрівку батька з донькою у найдальші точки Всесвіту, а також щоденник підлітка та міркування дорослого.
Додаткові можливості вивчати фізику
Звичайно, що просто прочитавши одну-дві книжки, ви не знатимете всі основи фізики – для цього принаймні потрібно знати формули. Але це великий крок на шляху вивчення цього предмета, адже вони покликані, аби зацікавити вас продовжувати вивчення. Найкращий спосіб навчання, звичайно ж, з вчителем. Дуже круто, якщо це репетитор – у школі викладачі не завжди зацікавлені у «розжовуванні» теми та не мають часу пояснювати комусь одному.
Тож навіть у важких умовах можна домовитись про додаткові заняття. Знайти можливість завжди можливо, наприклад заняття онлайн. Для того, щоб це було ефективно, необхідно, аби дитина мала режим занять – наприклад, 2 уроки на тиждень. Режим буде змушувати більше концентруватись на навчанні. Але найголовніше – дитині має бути цікаво. Поясніть, що це може бути таке саме хобі, як співи, заняття спортом тощо. І підштовхуйте до навчання – це може бути неймовірно захоплюючий процес.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
Оголошення
19:15, 21 листопада
16:40, 14 листопада
19:15, 21 листопада
16:40, 14 листопада
16:40, 14 листопада
live comments feed...