фото
13:38, 26 жовтня 2021 р.
Осінню школу у рамках «Днів Сталої енергії» організував Сумський НАУ
фото
У Сумах розпочалися Дні Сталої енергії, що цьогоріч проводяться Сумською міською радою спільно з СНАУ і ГО Екотоп. Подія має на меті підвищити рівень усвідомлення суспільством проблем екології і раціонального використання енергії. Цьогорічна «Осіння школа: стала енергетика та клімат — досвід ЄС для України» реалізується в рамках виконання міжнародного грантового проєкту Еразмус+ Жан Монне Кафедра «Кліматичне лідерство Європейського союзу», координатором якого є СНАУ.
«СНАУ вже другий рік поспіль впроваджує міжнародний грантовий проєкт ЄС Erasmus+ Жан Монне Кафедра «Кліматичне лідерство Європейського союзу» , який передбачає серію популяризаційних заходів щодо кліматичних змін, екології та заощадл ивого споживання енергоресурсів для представників громади, студентів, молодих лідерів і держслужбовців. До осінньої школи сталої енергетики , що триватиме протягом 5 днів доєднається понад 60 осіб. Спільними зусиллями ми зможемо створити не лише прогресивне енергоефективне місто, а й всю Україну», – зазначила координаторка проєкту Еразмус + Жан Моне кафедра «Кліматичне лідерство європейського союзу» – Олена Мельник.
Формат програми передбачає онлайн-заходи у першій половині дня, та змішаний (онлайн та офлайн формати) у другій. На першій онлайн-зустрічі присутні обговорювали основні досягнення міста Суми в реалізації політики енергетичної ефективності та адаптації до змін клімату, аналізували звіт міжурядової групи експертів зі змін клімату ООН, розглядали питання : що очікувати Україні та світу? Новий НВВ України: початок амбітної програми Зеленої угоди?.
«Міська влада об`єднує зусилля, у тому числі з Сумським НАУ, задля того, щоб привернути увагу до зміни клімату. «Дні Сталої енергії» покликані допомогти Україні та кожному з нас перейняти досвід країн ЄС. Зазвичай свято проводилося на початку літа, але цьогоріч міська рада об’єднала зусилля з Сумським національним аграрним університетом і Дні Сталої енергії проводяться у новому, незвичному форматі під назвою: Осіння школа «Стала енергетика та клімат»: досвід ЄС для України». Ознайомившись з програмою заходу хочу сказати, що на учасників Осінньої школи чекає справжня наукова академія від провідних спікерів України, які знаються на питаннях клімату та енергоефективності», – каже міський голова Олександр Лисенко.
«Зміни клімату суттєво впливають на людство та екологію у цілому. Важливо щоб ті, хто сьогодні займає ключові позиції у громадах, на підприємствах, молоді лідери долучалися до обговорення проблеми і впроваджували свої знання у практику», – говорить декан факультету агротехнологій та природокористування – Ігор Коваленко.
За цей тиждень у «Осінній школі» розглянуть наступні питання: міжнародна кліматична політика та партнерство, кліматична адаптація громад, досвід та плани міст учасників щодо адаптації до зміни клімату, національна екологічна політика України в контексті зміни клімату, інвестування у стале майбутнє у світі та Україні: практики ЄС та інші.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...