• Головна
  • На Сумщині виявлені АЗС, діяльність яких загрожує життю та здоров’ю людей
12:23, 8 жовтня 2021 р.

На Сумщині виявлені АЗС, діяльність яких загрожує життю та здоров’ю людей

Держпраці проводить постійну превентивну роботу та нагадує, що власникам автозаправних станцій при організації роботи обов’язково потрібно враховувати такі небезпечні властивості нафтопродуктів, як випаровуваність, токсичність, здатність електризуватися та вибухопожежонебезпечність.

Саме тому необхідно створити умови недопущення виникнення пожежі на заправних станціях. Безпечна експлуатація об’єктів, споруд і обладнання автозаправних станцій (АЗС) та охорона праці на АЗС забезпечується передусім виконанням вимог законодавства України з охорони праці, в тому числі Закону України «Про об’єкти підвищеної небезпеки», нормативно-правових актів з охорони праці, будівельних норм, правил пожежної безпеки та інших нормативних актів.

Безпечні принципи роботи є запорукою того, що відвідувачі та працівники АЗС повернуться додому живими та здоровими. Зазвичай над цими питаннями не замислюються поки не виникає трагедія. Дуже важливо для об’єктів підвищеної небезпеки розробити декларацію безпеки. Цей документ визначає комплекс заходів, що вживаються суб’єктом господарської діяльності з метою запобігання аваріям, а також забезпечення готовності до локалізації, ліквідації аварій та їх наслідків. Така декларація повинна бути обов’язково затверджена, оприлюднена для ознайомлення та зберігатися протягом 25 років.

В ході планової перевірки ТОВ «Торговий дім «Сан ойл» інспектори праці виявили численні порушення з боку підприємства з питань охорони праці. Жителі та гості таких населених пунктів Сумської області, як Шостка, Ямпіль, Кролевець, Глухів та Вороніж навіть не підозрюють наскільки небезпечні об’єкти знаходяться на їх території.

За результатами планового заходу інспекторами праці винесений припис, в якому визначено більше 110 порушень, більшість з яких загрожують життю працівників та осіб, які користуються послугами АЗС. Порушення, які потребують негайного усунення:

– суб’єктом господарювання не організовано розроблення і складання декларації безпеки об’єкту підвищеної небезпеки;– на території автозаправних станцій відсутні пристрої блискавкозахисту;– на час перевірки на території АЗС відсутні заземлюючі пристрої, які повинні розташовуватися за межами вибухонебезпечної зони для під’єднання контактних пристроїв автоцистерни при операціях зливу пального;– відсутні відомості про здійснення роботодавцем моніторингу та оцінки технічного стану виробничого обладнання;– відсутні відомості щодо заходів вжитих роботодавцем для забезпечення безпечної експлуатації технологічних трубопроводів АЗС;– не забезпечено утримання, експлуатація і обслуговування електроустановок відповідно до вимог чинних нормативних документів;– власником не забезпечено за свої кошти організацію проведення попереднього і періодичних медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці;– працівники не проходять навчання та перевірку знань з питань охорони праці, в тому числі особи, які відповідають за електрогосподарство, технічний стан і безпечну експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, працівники, які працюють на роботах з легкозаймистими речовинами та ін.

Управлінням Держпраці у Сумській області наголошує, знаходитись на території заправок, які не дотримуються норм з охорони праці – небезпечно для вашого життя та здоров’я.

З метою захисту права працівників на безпечні та здорові умови праці, що визначені ст. 13 Закону України «Про охорону праці», готується адміністративний позов до Сумського окружного адміністративного суду про вжиття заходів до зазначеного підприємства щодо заборони експлуатації устаткування підвищеної небезпеки та проведення робіт підвищеної небезпеки, а також про факт виявлених порушень повідомлено правоохоронні органи та міжвідомчу обласну регіональну групу зі сприяння у боротьбі із нелегальним обігом і роздрібною торгівлею пальним.

До відома: Два роки тому техногенна аварія трапилася у Кропивницькому на газовій автозаправці. Під час переливання газу виникла пожежа, внаслідок якої отримали опіки і травми четверо людей. Один із них пізніше помер у лікарні. Зокрема постраждали двоє працівників ДСНС, які гасили пожежу.

Вогонь знищив не лише заправку, а й 18 автомобілів і лише через залучення майже 80 пожежників не перекинувся на сусідню газову заправку і автостоянку.

Масштабна техногенна катастрофа, спричинена вибухом і наступним займанням нафтопродуктів сталася на нафтобазі біля села Крячки Васильківського району Київської області, що почалася 8 червня 2015 року і тривала 8 днів.

Внаслідок пожежі на нафтобазі загинуло шестеро осіб, із них четверо — пожежники; принаймні 18 осіб травмовано.

Невже ці трагедії нічого не навчили суспільство? У разі вибуху буде горіти все: і будинки, і автомобілі, можуть постраждати люди. Управління Держпраці у Сумській області вкотре наголошує на необхідності безпеки здоров’я на роботі та дотримання норм з охорони праці!

Управління Держпраці у Сумській області

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...