• Головна
  • У селі на Сумщині просять перевести дітей до іншої школи, бо їхня малокомплектна
09:05, 31 серпня 2021 р.

У селі на Сумщині просять перевести дітей до іншої школи, бо їхня малокомплектна

За два дні до початку навчального року батьків школярів із села Піски на Сумщині просять перевести дітей до інших шкіл громади, бо тут навчається 20 учнів. Заступник Буринського міського голови, який зустрівся з працівниками та батьками школярів, говорить, що у громади не вистачає коштів, пише suspilne.media.

30 серпня у школі зібралися батьки школярів та працівники закладу. Вони говорять, що через малу кількість учнів, школу хочуть закрити, а їх просять перевести дітей до інших закладів.

“Я прийшла захищати нашу школу, тому що наша школа нам потрібна. Я живу тут три роки, я переїхала сюди із міста Жовті води, і за три роки я сюди привела трьох дітей. Ми б сюди не переїжджали, моєму старшому сину 13 років, він перейшов у 8 клас, він навчався у цій школі два роки, і тут нам треба їхати в інше село. Якби не було школи, не було садочка, ми б не переїхали сюди”, – розповідає одна з мам Вікторія Кагітіна.

Переживає за школу мама іншого учня, Олена Черевищенко. “У мене ще старша дочка тут навчалася, я сюди ходила, закінчила, і мій чоловік закінчив. Ми тут народилися, виросли і живемо тут все своє життя, і нам дуже це болить”, – говорить вона.

Школа у Пісках двоповерхова, тут є окремі навчальні кабінети з різних предметів, музей, спортивна зала та їдальня. Два роки тому звідси до сусіднього села перейшли вчитися 11 школярів.

Пісківська сільська рада не виділяла кошти на фінансування малокомплектних класів, розповідає в. о. директора Ольга Бицан. “У нас класи всі готові, приміщення всі готові, вчителі також, є кому працювати. Якщо не закриють заклад, у якому навчається 20 учнів, просто нам не буде субвенції із державного бюджету, це буде з місцевого. Повинні взяти проголосувати депутати і прийняти рішення, що вони беруть нас на баланс, так як раніше узяла б на баланс сільська рада ті класи, які неповні були. Тоді було це питання із класами, а зараз питання іде із всією школою”, – говорить вона.

На збори до людей приїхав заступник буринського міського голови Сергій Чередник. Він каже, що грошей у місцевому бюджеті не вистачає. Наразі мають нестачу у понад 5 млн грн на фінансування технічних працівників. Але закривати навчальний заклад поки не будуть.

“Неповний клас – в ньому ж не відводиться кількість годин на дитину, яка була б коли п’ятеро дітей, тобто він повинен освоїти програму. А як же дітям ЗНО здавати, є ж різниця, коли дитина отримує повний цикл, який йому викладають і дитина отримує повний, але в стислі строки. Була пропозиція саме перейти у більш перспективні школи, де у дітей буде більша можливість От скажімо у селі ну що тут є? Музична школа? Є якісь гуртки спортивні ? – немає їх. А в Бурині, куди ми пропонуємо, є можливість”, – говорить Чередник.

За 15 кілометрів від Пісок у селі Клепали одна зі шкіл, куди пропонують перевести дітей. Її збудували у 60-х роках минулого століття, існує школа – понад 150 років. Тут навчається 45 дітей із сіл Клепали, Ігорівки, Дяківки та Пісок.

Дітей привозять до школи щоранку шкільним автобусом і відвозять додому, розповіла вчителька Лариса Карчова.

“Те, що ми чули від них, вони дуже задоволені, їм подобається, і клас, і діти в нас, харчування. Кожен клас навчався у своєму кабінеті. Фізичний є, мови, географії, історії, хімії, біології, клас комп’ютерний у нас є, початкові класи усі є. Місць вистачає. Тим більше, класи у нас є такі, що неповні, ми б з радістю прийняли ще дітей”, – говорить вона.

На сьогодні у школі села Пісок залишається 13 працівників та 20 учнів. Двоє з них підуть до першого класу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...