• Головна
  • Сумський лікар-інфекціоніст розвінчала міфи про вакцинацію проти COVID-19
інфографіка
17:49, 26 серпня 2021 р.

Сумський лікар-інфекціоніст розвінчала міфи про вакцинацію проти COVID-19

інфографіка

Міфи про вакцинацію розвінчувала під час брифінгу лікар-інфекціоніст відділення профілактики і боротьби зі СНІДом обласного клінічного медичного центру соціально небезпечних захворювань Анна ПІДДУБНА.

Вакцинація на сьогодні є єдиним способом боротьби з пандемією COVID-19. Але не дивлячись на велику кількість хворих, виникнення нових штамів коронавірусу і високу смертність, багато хто воліє вірити в численні міфи про вакцинацію і відмовляється робити щеплення.

Як повідомила Анна Піддубна, одним із найпоширеніших серед населення є міф, що РНК-вакцина змінює людську ДНК.

«Деякі з недавно створених вакцин від COVID-19, зокрема вакцини COMIRNATY (Pfizer) та MODERNA, містять фрагмент генетичного матеріалу коронавірусу – інформаційну РНК, яка кодує білок вірусу. Ця мРНК навчає наш організм виділяти білок, а заодно виробляти захисні антитіла, – запевнила Анна Піддубна. – РНК не має доступу до ядра клітини. Вона жодним чином не може змішатися з нашим геномом і вплинути на нього. До того ж мРНК нестабільна і буде перебувати всередині клітини лише деякий час, перш ніж розкладеться».

Також, Анна Піддубна спростувала найпоширеніші фейки про вакцинацію та дала відповіді на гострі питання, з якими звертаються пацієнти до медичного персоналу під час вакцинації. Тож, «вакцинація діє»; «проведення додаткових обстежень та визначення антитіл до коронавірусу перед вакцинацією не потрібні»; «незначні побічні реакції від вакцини менш шкідливі, ніж сама хвороба»; «вакцинація має дуже обмежену кількість протипоказань»; «вакцинація лише в окремих випадках може викликати алергічну реакцію».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...