Кожен середньостатистичний користувач тримає на своєму комп'ютері або ноутбуці гігабайти інформації. Іноді пам'яті пристрою просто не вистачає на зберігання всіх файлів. У такому випадку найкращим виходом буде купити зовнішній жорсткий диск. Вибравши місткий пристрій, ви забудете про проблеми з пам'яттю комп'ютера і оптимізуєте роботу техніки.
Насамперед при виборі диска варто визначитися з виробником. Які зовнішні пристрої користуються особливою популярністю на вітчизняному ринку? Багато хто використовує жорсткі диски американської компанії Seagate – вони доступні за своєю вартістю широкому споживчому сегменту. Однак враховуйте, що їх частіше пристроїв інших брендів приносять в сервісні центри. Значно рідше проблеми виникають з дисками Western Digital. Вони теж стоять порівняно недорого. Третьою за популярністю компанією, яка випускає зовнішні жорсткі диски є Transcend. Особливо часто купують модель TS1TSJ25M3. Основною перевагою пристрою є, знову-таки, його вартість. Якщо міркувати про зручність користування, то позитивних і негативних відгуків про цей жорсткому диску можна знайти однакову кількість.
Які диски вважаються найнадійнішими? Добре себе показали пристрої на 1 TB Toshiba Canvio Ready1TB, Western Digital My Passport Ultra 1 TB, ADATA HV100 і ADATA HD720. Також багато користувачів виділяють Transcend TS500GSJ25A3K.
Де купити пристрої перерахованих фірм? Вони, а також обладнання Hitachi, Goodram, A-data; Silicon power Sandisk, представлені на порталі компанії КТС. Тут ви зможете придбати USB жорсткі диски по цілком помірній вартості.
На що ще звернути увагу при покупці? Зрозуміло, має значення об’єм пам’яті пристрою. Найкраще купувати накопичувач місткістю від 500Гб. Середньостатистичному користувачеві зазвичай вистачає жорсткого диска об'ємом до 2 Тб. Якщо ж у вас велика колекція фільмів, серіалів та ігор, варто пошукати більш місткі варіанти. Наприклад, в online-магазині представлені пристрої на 3 та 5 Тб. Для особливо активних користувачів випускаються накопичувачі на 8 Тб, проте їх вартість виявляється доступною не для всіх.
Не варто купувати жорсткий диск «впритул». Враховуйте, що кількість файлів на вашому комп'ютері буде рости і далі. Щоб не купувати ще один накопичувач, краще відразу придбати пристрої зі значним запасом. Тим більше що з ростом об’єму вартість кожного гігабайта знижується. Тобто набагато вигідніше купити один місткий жорсткий диск, ніж кілька з малою ємністю.