Кулінарія – таке смачне та цікаве слово. Її витоки беруть свій початок разом з історією людства. Вчені нещодавно виявили, що давні люди ще до того, як навчилися добувати вогонь, змішували між собою споживані продукти. Одні корені та рослини наші предки споживали з м’ясом, інші з личинками, треті – самі собою. А смачні рецепти ви можете подивитися на сайті Papigutto.com.ua
Із приходом ери вогню приготування їжі різко піднялося із колін на ноги. Їжа стала смачною та безпечною. Високі температури допомагають убити личинок шкідливих гельмінтів. З’явилося смажене м’ясо, запечена на вуглинках риба, коржики. Із появою вогню почало розвиватися землеробство та тваринництво. Завдяки достатку продуктів, страви стали різноманітні.
Наступні зміни в приготуванні їжі з’явилися з появою солі та цукру, оцту та різноманітних спецій. У різних народів свої вподобання, свої кулінарні секрети. Під час великих відкриттів та подорожей, наприклад походів на південь вікінгів, руху караванів Великим шовковим шляхом, мореплавання, почало відбуватися змішування культур, зокрема і навичок приготування їжі. Досі люди сперечаються, кому належить ідея створення пельменів, макаронних виробів, морозива та багато іншого. Про вироби з борошна можна сперечатися довго, першість віддають трьом країнам: Китаю, Італії та Єгипту. Зрештою, будь-яка з цих країн могла винайти щось схоже. Сушені шматочки тіста – найкраща їжа для мандрівників, оскільки практично не псується, а в вареному вигляді достатньо ситна.
Із появою кулінарних шедеврів постало гостре питання про їхнє зберігання, щоб якомога довше їжа залишалася придатною до споживання. Наступила ера технічного розвитку. Стали створювати холодильні та морозильні камери, а для швидкого приготування їжі винайшли усілякі нагрівальні пристрої, почали користуватися природним газом. Після настання століття швидкостей і приймання їжі стало швидким. Якщо ще в 50-х роках минулого століття люди віддавали перевагу харчуванню вдома, то до кінця 20-го століття, не встигаючи займатися приготуванням їжі, людство почало користуватися послугами столових, кафетеріїв, ресторанів, а подекуди просто замовляти їжу додому телефоном чи Інтернетом. Від підприємств громадського харчування не стали відставати продуктові магазини. Тут можна купити готові котлети, салати, гарніри. Купуючи усе це розмаїття, не забувайте брати у продавця чек, який пробиває касовий апарат.
У наш час перекусити, до того ж суттєво, можна, просто ідучи на вулиці. У багатьох містах нашої батьківщини встановлюються різноманітні автомати з продажу продуктів, у них можна придбати все, починаючи з кави та шоколадних батончиків і до гарячих гамбургерів. У цих електронних продавців уже заздалегідь вбудовано ККМ, покупець отримує чек миттєво.