Рація є компактним і портативним радіопередавачем, призначеним для зв'язку на коротких дистанціях. Він працює на певній частоті та має різний радіус дії, залежно від моделі. Рації стали популярним вибором серед любителів активного відпочинку та людей, яким потрібен надійний та простий спосіб спілкування на ходу. І інтернет-магазин A-Radio дає можливість усім, кому це необхідно, придбати такий пристрій. Функціональні можливості сучасних рацій дуже розширилися. Вже нікого не здивувати непромоканою рацією чи рацією, яка не тоне у воді. Також існують і цікавіші функції.
Два основні види рацій
Поділ та визначення досить прості:
- портативні рації призначені для зв'язку на невеликих відстанях (до 20 км). Як правило, вони невеликої потужності (до 5 Вт), мають невеликі розміри і вагу, зручні для ручного використання, тому іноді також називаються раціями, що носяться. До портативним радіостанцій ( раціям ) більшою мірою застосовні такі технології виготовлення, як підвищена протиударність, пиловологозахищеність, температуростійкість і т.д. Більшість портативних рацій виконані з урахуванням всіх цих якостей, у так званому військовому стандарті.
- автомобільні радіостанції ( рації ) мають більшу проти портативними радіостанціями потужність, загалом 35-50Вт, і відповідно великим радіусом дії, загалом до 10 кілометрів на міській забудові і близько 20 кілометрів і більше на відкритій місцевості. Також є можливості підключення додаткових пристроїв для покращення якості сигналу та дальності дії, таких як антенних тюнерів та підсилювачів потужності.
Як працюють рації?
Рації працюють, використовуючи радіохвилі для передачі та прийому аудіосигналів між двома або більшими пристроями. Рація зазвичай складається з кількох основних компонентів, у тому числі:
- передавач - це частина рації, яка перетворює аудіосигнал на радіосигнал, який може передаватися по радіохвилях;
- антена - антена використовується для надсилання та отримання радіосигналів. Він уловлює сигнал від передавача і відправляє його в ефір, а також приймає вхідні сигнали та відправляє їх на приймач;
- приймач - приймач вловлює вхідні радіосигнали та перетворює їх назад на аудіосигнал, який можна почути через динамік;
- динамік - динамік використовується для відтворення аудіосигналу, який приймає ресивер.
- мікрофон - мікрофон використовується для уловлювання голосу користувача та перетворення його на аудіосигнал, який може бути переданий передавачем;
- акумулятор - рації зазвичай живляться від батареї, що перезаряджається, яка забезпечує енергію, необхідну для передачі і прийому радіосигналів.
Навіщо звичайній людині може знадобитися радіостанція
Придбати рацію на https://a-radio.com.ua/radiostantsii/ справді може кожен. Але не всі знають, навіщо їм це може знадобитися.
Так, автомобільна рація потрібна не тільки таксистам та далекобійникам. За великим рахунком, вона буде корисна всім, хто регулярно пересувається трасою. Усі водії знаходяться в одному каналі та можуть вільно спілкуватися між собою. Автомобільна рація не вимагає жодних дозволів, проста в установці та експлуатації.
А портативні рації-перенесення, що працюють у безліцензійних діапазонах LPD і PMR (до речі, деякі спочатку зашиті в інші частоти, і за необхідності їх потрібно перепрограмувати), потрібні не лише охоронцями та будівельниками. Мати такі рації дуже зручно у подорожах, заняттях спортом, туризмом або активним відпочинком. Наприклад, при поході за грибами, на риболовлі чи полюванні, щоб не перекрикуватись і бути на зв'язку.