Коли мова заходить про безпеку людей у приміщенні та про захист майна, то до цього треба підходити дуже серйозно. Краще за все обладнати приміщення надійною системою сигналізації та хорошими броньованими дверима. Але це все – ще не кінець. Адже двері не надто допоможуть, якщо зловмисники зможуть з легкістю вскрити замок відмичкою. Не допоможе й сигналізація, адже зловмисники швидко заберуть усе, що хочуть, та втечуть. Правоохоронні органи навіть не встигнуть приїхати на місце злочину. 

Тому основну проблему безпеки вирішують сучасні механізми запирання. Смарт замок – це сучасне рішення в багатьох випадках. Тому не варто економити на безпеці (а вартість таких механізмів не мала), треба купувати сучасне – те, що дійсно захистить людей та майно. Це дуже важливо. 

Головні особливості сучасних розумних замків

До основних серед них належать наступні: 

  • Механізми керуються за допомогою мікропроцесора. Завдяки розвитку комп’ютерних технологій сьогодні можна зробити різноманітні гаджети з мінімальними габаритами – такими, що їх можна інтегрувати навіть у замки. Тому можна вважати, що до сучасного розумного механізму запирання інтегровано комп’ютер. А це накладає велику відповідальність на розробників. Тому вони намагаються зробити якісну продукцію. 
  • Є система аварійного живлення. Буває так, що електроенергію в будинках відмикають. І тоді доводиться шукати різноманітні способи, щоб забезпечити безпекою житло – і це знову. Тому щоб такого не трапилося, і смарт замок добре працював навіть без централізованого електропостачання, треба йому зробити автономне живлення. Це можливо завдяки акумуляторам. 
  • Наявність звичайного ключа. Ситуації бувають різні, і, якщо вже зовсім погана ситуація з централізованим електропостачанням, то рано чи пізно сядуть і акумулятори автономного живлення. Тоді замок вже не відкриється взагалі, якщо не буде можливості це зробити звичайним ключем. 

Також існує кілька інших особливостей подібної техніки. 

Методи ідентифікації користувача розумними замками

Основні серед них такі: 

  • Брелок. З нього подається відповідний сигнал на приймач. Якщо сигнал правильний, замок відчиняється. 
  • Магнітний ключ. Він має у собі певний магнітний код. Ключ притискають до зчитувача, і тоді замок відчиняється. Популярне рішення в домофонах. 
  • Введення унікального коду. Тут усе стандартно: вводиться унікальна комбінація з цифр. 
  • Біометрика. Треба відсканувати відбитки пальців або сітківку ока. 

Також можна подати сигнал з телефона чи планшета.