Фінансовий аналіз компанії — дуже важлива частина роботи з контрагентами. Ці показники здебільшого є ключовими, але самі цифри та дані не мають значення, коли їх не вміти правильно аналізувати. У цій статті розповідаємо, на що спиратись під час фінансової оцінки контрагента та як інструмент YC. Market https://youcontrol.market/indyvidualni-vyhruzky/ пришвидшить і вдосконалить цей процес.
Чому перевірка фінансового стану контрагента є критично важливою для безперебійної роботи
Розпочинати співпрацю з неперевіреним контрагентом і незнанням про його фінансове становище — не найкраще рішення для вашого бізнесу. Якщо контрагент має фінансові труднощі, це може призвести до затримок або навіть зриву поставок, що негативно позначиться на взаємовідносинах і вашій діяльності загалом. Більше того, фінансово нестабільні контрагенти створюють ризик неплатежів, що може викликати ланцюгову реакцію фінансових проблем усього ланцюга постачання і поставити під загрозу ваші операції та стосунки з іншими партнерами. Аналіз фінансової звітності підприємств є важливим етапом у запобіганні таким ризикам.
Фінансові показники та їхній аналіз за допомогою функціоналу YC.Market
Якщо вам потрібно обрати і перевірити надійних постачальників, b2b-клієнтів, партнерів, який не є банкрутом, не має боргів і загалом його фінансовий стан більш ніж відповідає вашим нормам і цінностям, варто скористатись аналітичними інструментами, як-от YC.Market. Ви можете перевірити як поточну базу, так і нову. Щоб не збирати по частинках звіти підприємства з ваших даних про кожного партнера окремо — можна скористатись функціоналом модулю “Індивідуальний звіт компаній” від YC. Market, який сформує актуальну фінансову історію контрагента, а також іншу важливу інформацію.
Для формування інформації в системі або в одній таблиці, яку можна легко завантажити на свій пристрій, потрібен лише ЄДРПОУ компаній із вашої бази. Ви отримаєте зведену інформацію в таблиці, в якій побачите важливі фінансові показники: виторг і загальний дохід, активи компанії, інформацію про відносний приріст виторгу, гроші та еквіваленти, дострокові зобов’язання та кредити банків, інформацію про чистий прибуток і борг, відношення чистого боргу до EBITDA тощо. Уся ця інформація актуальна на момент пошукового запиту, також ви отримаєте фінансові звіти підприємств за останні три роки.
Ви також отримаєте початковий аналіз від YouControl. Він містить спеціальні показники, які аналітичний відділ YouControl розробив на основі 20-ти індикаторів фінансової стійкості компанії. Мова про “FinScore” — це індекс фінансової стійкості компанії на основі її фінансових показників. Значення індексу FinScore може варіюватись у діапазоні від D (мінімальна фінансова стійкість) до A (максимальна фінансова стійкість) залежно від значень фінансових індикаторів компанії. Це допоможе швидко оцінити ситуацію фінансового стану контрагента, а також порівняти звіти підприємств України.
На додаток, у зведеній таблиці можна побачити й інші показники аналізу: “MarketScore” — скоринговий індекс ринкової потужності компанії; “Експрес-аналіз” — загальний індекс, який підсумовує усі результати. Усі ці індекси виражені буквенною шкалою від А до D (якщо простими словами: A — усе добре, D — потрібна пильна увага).
Довіряйте контрагентам, але перевіряйте їх, використовуючи аналітичні платформи, як-от YC.Market, для пришвидшення процесів.