Залучення трафіку на сайт є одним із найважливіших факторів успіху будь-якого бізнесу в інтернеті. Підприємці-початківці іноді помилково вважають, що достатньо лише створити хороший сайт і додати товар, щоб потік клієнтів став нескінченним. Але так не працює. Яким би чудовим і продуманим не був ваш магазин, його ніхто не побачить без ефективної реклами. Тому вже на ранньому етапі створення бізнесу продумуйте варіанти просування, оцінюйте свої можливості та відстежуйте конкурентів. Ми вибрали ТОП-5 найрезультативніших, найвигідніших і найактуальніших методів збільшення трафіку на сайт. Кожен із них заслуговує на вашу увагу і принесе результат, за умови грамотного і професійного застосування.

SEO-просування

Просування сайту в інтернеті завжди краще довірити досвідченій команді, наприклад, на сторінці https://http.com.ua/ua/ вам запропонують повний спектр послуг для розвитку і розкрутки вашого онлайн-бізнесу. Особливо важливо знайти хороше агентство для SEO-оптимізації сайту. Цей метод по праву вважається одним із найкращих для підвищення позицій у ранжируванні. Завдяки комплексній роботі над аналітикою, технічною стороною веб-ресурсу, контентом, лінкбілдингом, юзабіліті тощо, ви отримуєте відмінний стійкий результат. Така масштабна робота потребує залучення команди досвідчених фахівців, фінансових вкладень і певного часу, а на перші результати варто чекати не раніше, ніж через 4–6 місяців. Але SEO-оптимізація орієнтована на тривалий ефект. Провівши ґрунтовну роботу, вам достатньо буде підтримувати результат, що не вимагатиме високих витрат і часу.

Контекстна реклама

Збільшити відвідуваність сайту безплатно доволі важко та не завжди ефективно. Одним із найцікавіших варіантів швидкого зростання трафіку є платна реклама, яка демонструється користувачам у відповідь на релевантні пошукові запити. Перевага методу в тому, що на сайт приходить тепла аудиторія, адже такі користувачі побачили не рандомний банер, а актуальну рекомендацію, що відповідає їхньому запиту. Запуск рекламної кампанії здійснюється через Google Ads. Але у цього методу є один серйозний недолік: щойно ви припиняєте оплачувати рекламу, потік трафіку різко знижується.

Сторінка в соціальних мережах і SMM-розкрутка

Наявність акаунта в соцмережах також впливає на підняття відвідуваності сайту. Цей спосіб просування більше орієнтований на формування образу бренду. Спілкуючись з аудиторією, ви налагоджуєте довірчі відносини, створюєте потрібний імідж. Пости та сториз дають можливість оцінити, який контент подобається або не подобається вашим клієнтам, які теми актуальні. Як можна просувати свій бренд за допомогою соцмереж:

  • замовляйте таргетовану рекламу;

  • співпрацюйте з блогерами;

  • створіть контент-план і регулярно додавайте пости в пікові періоди відвідуваності платформи;

  • швидко й адекватно реагуйте на коментарі, повідомлення в директ;

  • опрацюйте шапку профілю і вкажіть ключову інформацію про компанію, додайте всі можливі контактні дані, посилання на сайт;

  • аналізуйте свій контент, адже соціальні мережі мають зручні інструменти для цього.

Блог

Такі способи збільшення трафіку на сайт, як блог, вважаються не найочевиднішими. Але будь-який фахівець скаже вам, що цей канал сьогодні стає чудовим магнітом для цільової аудиторії. Багато користувачів шукають у мережі потрібну інформацію, а не прагнуть здійснити покупку, з цієї причини якісні статті в блозі підвищуватимуть відвідуваність. Не варто покладатися на штучний інтелект або скопійовані з різних джерел тексти, ваш блог має бути по-справжньому інформативним, унікальним і корисним. Для створення хорошої статті SEO-фахівець повинен створити техзавдання, враховуючи ключові запити. Зокрема, важливо створювати структуровану статтю з правильними заголовками, доповнювати її відповідними картинками, відео та іншою інфографікою.

Реферальний маркетинг

Цей варіант просування рекомендується використовувати, коли у вас вже є певна клієнтська база, але ви прагнете до її розширення. Суть методу полягає в тому, що наявні клієнти рекомендують ваш сайт за певні винагороди. Таким чином, вигоду отримуєте і ви, і ваші покупці. Важливо пам’ятати, що люди не будуть радити магазини з неякісними товарами, поганим обслуговуванням і сервісом. Тому обов’язково слідкуйте за цими напрямками роботи та завжди покращуйте їх. Ефективність просування має йти пліч-о-пліч із клієнтоорієнтованістю та якісним товаром.