Якщо ви вирішили встановити сонячні панелі, необхідно врахувати багато факторів, зокрема, локацію монтажу та клімат. Клімат відіграє важливе значення у продуктивності сонячних модулів. Тому поговорімо про те, як кліматичні умови впливають на продуктивність панелей.
СЕС в с. Брюховичі, Львівська обл.

Вплив температури повітря на ефективність роботи

Варто розуміти, що сонячні модулі ефективно працюють за помірної температури. Високі температури суттєво зменшують продуктивність, адже через надмірне нагрівання напруга в панелях зменшується. Тому оптимальною робочою температурою для переважної більшості сонячних модулів є 15-25 °. Зазначимо, що в теплих регіонах, сонячні модулі можуть втрачати до 10-25 відсотків ефективності за дуже спекотних днів. Звернувшись до компанії https://xolar.com.ua/, ви можете розраховувати на усі необхідні рекомендації щодо встановлення сонячних панелей та впливу температур на їхню роботу.

Хмарність та рівень сонячного випромінювання

Від інтенсивності сонячного світла залежить, який рівень енергії вироблятиме ваша сонячна станція. Тому у регіонах, що мають високий рівень інсоляції, сонячні панелі будуть працювати значно ефективніше.

У регіонах, де довга зима та низька інсоляція, ефективність панелей буде значно нижчою. Також варто звертати увагу на хмарність, оскільки це суттєво зменшує те, як працюють сонячні панелі. Варто зазначити, що деякі модулі здатні працювати за умов розсіяного світла, однак їхня продуктивність все одно буде меншою на 20-30 відсотків. Тому, якщо ви проживаєте в регіоні, де часті хмари чи тумани, рівень сонячної генерації буде менш стабільним, ніж у порівнянні з південними районами України.

Вплив опадів та сезонних змін

Цілком очевидно, що взимку рівень сонячної енергії зменшується, оскільки світлові дні стають коротшими, та погода погіршується. Тому влітку сонячні модулі будуть виробляти максимальну кількість енергії, а взимку цей показник зменшуватиметься. Крім того, якщо ви проживаєте в регіонах, де часті та сильні снігопади, потрібно слідкувати за очищенням сонячних модулів, оскільки сніг, який накопичується на батареях, перешкоджає доступу світла та суттєво впливає на продуктивність сонячної станції.

Щодо дощів, то вони можуть бути корисними, оскільки змивають бруд та пил із поверхні сонячних модулів, підтримують їхню частоту та суттєво підвищують ефективність. Вітер також впливає на конструкції, на яких встановлені сонячні модулі. Таким чином, сильні урагани можуть пошкоджувати панелі, тому ви повинні додатково зміцнювати монтажні конструкції.