Контроль витрати палива – це одне з основних завдань кожного підприємства, яке має власний автопарк. Адже на його утримання часом витрати можуть досягати 50-60%, тому оптимізація цієї статті дуже важлива для прибутковості компанії.

Як же за допомогою GPS моніторингу можна дистанційно контролювати витрати палива на комерційних транспортних засобах?

Пропонуємо в даному огляді розглянути три популярні та ефективні способи.

Спосіб №1 – CAN-шина

Даний метод відноситься до найдешевшого і найшвидшого. Все, що потрібно, так це купити трекер на автомобіль, потім встановити його під панеллю приладів і підключити до бортового комп'ютера транспортного засобу. Таким чином, вся зібрана інформація бортовим комп'ютером за допомогою трекера буде передаватися на сервер, а той у свою чергу відобразить її в кабінеті користувача системи.

Однак цей метод має і свої недоліки. Наприклад, через високе зношування паливної системи або, наприклад, штатного паливного датчика, показання у вимірюваннях палива можуть мати велику похибку, яка в деяких випадках може досягати 30%. Таким чином, інформація, що передається про витрату палива, буде неточною, а власник отримуватиме недостовірні дані.

Спосіб №2 – Датчик рівня палива

Контролювати паливо за допомогою ДРП – це найстаріший та перевірений метод, який користується високою популярністю останні 10 років. До переваг можна віднести доступну вартість та невелику похибку, яка не перевищує 5%. Однак і цей спосіб має свій недолік, а саме складний монтаж. Але, встановивши бездротовий датчик рівня палива, рівень складності установки знижується, хоча необхідність проробляти отвір у паливному баку залишається.

Спосіб №3 – Датчик витрати пального

Даний метод є найточнішим і дозволяє власникам ТЗ контролювати кожні 100 г витраченого палива. Витратомір відрізняється високою точністю у вимірах показань, але має свої недоліки, за рахунок яких він менш популярний, ніж датчик рівня палива.

До основних недоліків паливного витратоміра можна віднести:

  • Висока вартість обладнання.
  • Складний монтаж.
  • Необхідність регулярного обслуговування.
  • Короткий термін експлуатації.

Який би з перерахованого вище способів не був би впроваджений в автопарк, позитивний результат у будь-якому випадку буде помічений. І чим вища вартість обладнання, тим швидше відбудеться його повна окупність.