Кожний етап розвитку малюка супроводжується новими навичками та вміннями. Допомогти молодому організму опановувати їх швидше та цікавіше допоможуть різноманітні іграшки. У якомусь віці краще вибрати яскравий конструктор, а в іншому більше зацікавить дитяча залізниця. Що саме придбати малюкові та чому, розповідаємо далі в матеріалі.
Від народження до 6 місяців
Перші місяці життя немовля досить погано орієнтується в просторі й навіть не завжди чітко розрізняє різні об'єкти. З огляду на те, що зір тільки розвивається, потрібно звернути увагу на сенсорне сприйняття. Для його розвитку найкраще підходять:
- брязкальця різної форми та текстури, більше увагу привертають яскраві жовті, сині та зелені варіанти;
- модулі та стрічки з нанизаними на них іграшками в ліжечку, манежі, гойдалці — краще, якщо вони будуть різної форми та розміру, видавати легкий дзвін чи торохкотіння;
- гумові іграшки, що пищать;
- музичні іграшки, які починають грати певну мелодію, якщо до неї торкнутися або завести ключем;
- тверді гумові кільця, які можна гризти;
- звірятка та м'ячики для купання;
- міцні книжечки з яскравим зображенням простих предметів, тварин та рослин, абстрактних форм.
Немовля активно реагує на звуки в цей період, звертає до голосів мами й тата. Тому можна розширити цей діапазон та скласти плейлист із простими мелодіями, пісеньками з мультфільмів та навіть часом приєднуватися та співати в такт.
Від 6 місяців до року
Вподобання малюка залишаються приблизно такими ж, як і раніше, проте він із кожним днем стає більш вправним та швидким. Тому в цей період важливо потурбуватися про повну безпеку всіх іграшок. Вони мають бути в міру великі, щоб їх важко було проковтнути, без гострих кутів та деталей.
У цей період дитина починає проявляти інтерес до самостійного пересування, тому вже можна дивитися в бік ходунків, спеціальних яскравих килимків тощо.
Від 1 до 2 років
Уперше дитина починає пересуватися самостійно, впевненіше з кожним днем. Щоб стимулювати ще більше активності, можна замовити маляті моделі машин, які рухаються, гойдалки у формі коника чи іншої тварини, велосипеди, конструктори та форми для гри в пісочниці, м'ячі, вантажівки та поїзди та мотузочці.
Не забувайте і про книжечки для розвитку кольорового сприйняття та розуміння форм.
Від 2 до 3 років
Для цього віку характерне постійне повторення дій дорослих, насамперед батьків. У цей час вони є чи не найважливішим орієнтиром та прикладом для наслідування. Тому дитину можуть зацікавити:
- іграшковий посуд, домашнє приладдя;
- музичні інструменти;
- ляльки, візочки та ліжечка для них;
- машинки та поїзди;
- дитяча рахівничка;
- розбірні іграшки та конструктори.
Додайте до цього перший набір для малювання та триколісний велосипед.
Від 3 до 5 років
У цьому віці діти починають більше взаємодіяти між собою. У них з'являються перші рольові ігри групою. Для них можна підібрати тематичні набори для гри в лікарів, продавців та покупців у магазині, акторів у театрі, музикантів тощо.
Також малюкам можуть сподобатися пазли та головоломки, різні набори для творчості, калейдоскопи, ляльки тощо.