Певно, кожна жінка помічала, що деякі аромати їй дуже подобаються, а деякі – зовсім ні, становиться навіть погано, коли довго вдихаєш їх запах. Чим це зумовлено? Все просто – це різні за характеристиками композиції. Вони є багатьох типів і кожен має певні властивості. Всі аромати, які сьогодні є в продажу прийнято розрізняти на групи в залежності від нот, з яких вони складаються. Тож, треба в них розібратися, аби було зрозуміліше.

Класифікація ароматів по групах

Часто, коли шукаєте парфуми жіночі, можна побачити в характеристиках слова «квіткові», «деревні», «східні». Це і є характеристика аромату, яка вказує на основні ноти в його композиції. Класифікувати парфумерні композиції прийнято аж на 8 різновидів:

  1. Квіткові.

  2. Цитрусові.

  3. Деревні.

  4. Східні.

  5. Фруктові.

  6. Зелені.

  7. Водні.

  8. Пряні.

Розберемося в їх відмінностях, щоб легше було зрозуміти, якими буде ваш новий парфум і чи не розчарує аромат.

Квіткова група: особливості

Вважаються найбільш жіночними. В основі таких ароматів нотки різних квітів: фіалок, троянд, конвалії, лілії, туберози тощо.

В залежності від складу вони можуть бути солодкуватими, трохи пряними чи свіжими. Є також квіткові парфуми з істотною інтенсивністю, а є ніжні та прозорі. Серед них можна знайти композицію на будь-який смак, оскільки різні поєднання ароматів квітів забезпечують різний ефект.

Цитрусові: універсальні аромати

Ще такі композиції прийнято називати гесперидами. Універсальність зумовлена тим, що цитрусові аромати ненав’язливі, приємні. Тобто їх можна «носити» і влітку, і взимку, і вдень, і в якості вечірнього варіанту. Такі композиції практично всім подобаються, не викликають сильної відрази.

Використовуються при їх створенні нотки апельсину, лимону, грейпфруту. Часто задля гармонічного розкриття їх доповнюють або зеленими нотками, або фруктовими.

Деревні: для любителів теплих ароматів

Якщо ви помічали, що певні парфуми викликають асоціацію з оксамитом і коли їх вдихаєш, то здається, що тебе окутує м’яка та тепленька хмаринка, то це вони – шипрові композиції. Ще їх називають деревними.

Вони трохи терпк та наче сухіі, мають виражений деревний акцент, достатньо насичені, але не «задушують» інтенсивністю. В них вгадується трохи солодких приємних нот, а в чоловічих парфумах нерідко для доповнення використовується табак. Загалом такі парфуми більше підходять для холодної пори.

Східні: солодкі на насичені

По суті, цим все і сказано про аромати цієї групи. Якщо ви відчуваєте запах ванілі, пачулі, карамелі, вершків, кориці, спецій та сандалу – то це точно східний аромат. Він важкий, насичений, здається, що просто огортає все тіло.

Ці аромати дуже інтенсивні, тому наносити їх треба зовсім трохи. Варто розуміти, що далеко не всім вони подобаються і можуть викликати навіть запаморочення.

Фруктові: найбільш популярні

Ці аромати, як і квіткові найбільш затребувані серед жінок. Вони досить ніжні, не сильно інтенсивні, трохи солодкуваті та мають легку свіжість – ідеальний баланс на кожен день. Використовуються при їх створенні нотки груші, яблука, персика, сливи, ананаса, манго тощо. Нерідко їх доповнюють квітковими ароматами.

Зелені: як упізнати

Їх ще часто називають фужерними. Зрозуміти, що аромат відноситься до групи зелених можна за його властивостями. Він трохи легкий, свіжий, здається прозорим і в ньому трохи відчутно запах скошеної трави чи землі після дощу. Нерідко такі композиції доповнюють нотками цитрусів чи фруктів.

Водні: прохолода в кожній краплі

Їх ще називають озоновими. Такі аромати нагадують морське повітря, запах після дощу. Вони зовсім не теплі, а явно створюють відчуття прохолоди та свіжості. Підходять на кожен день і особливо в теплу пору.

Пряні аромати: виразні та насичені

Їх часто поєднують зі східними, проте вони не настільки відверто солодкі. В цих ароматах відчуваються нотки імбиру, перцю, гвоздики, кардамону, кориці тощо. Вони виразні, розкішні, теплі, іноді з легкою терпкістю і ноткою свіжості. Такі парфуми насичені, стійкі і більше підходять для вечора та зими.