Багато транспортних компаній знають не з чуток про GPS моніторинг. Система контролю транспорту користується високою популярністю по всій території України, яка з кожним роком тільки зростає.

Особливість її полягає в тому, що оснащений системою моніторингу автопарк потрапляє під суворий контроль з боку власників, через що водії можуть вжити різних заходів, щоби її обійти. Пропонуємо розглянути в цьому огляді кілька популярних способів обдурити систему, які використовують недобросовісні працівники.

Поломка обладнання

Недбайливим водіям насамперед хочеться зламати або заблокувати роботу навігаційного обладнання. Вийняти SIM-картку, відключити живлення, пошкодити кабель, залити водою, завдати механічних пошкоджень – все це не може залишитися непоміченим, оскільки більшість роз'ємів під час монтажу пломбується. Будь-які сторонні втручання у роботу устаткування кваліфікуються як псування майна, за яке порушник понесе відповідне покарання.

Заглушити сигнал

Майбутнім власникам системи варто нагадати, що чим вища якість обладнання, тим краще воно тримає сигнал. Тобто будь-які спроби його заглушити за допомогою різних приладів будуть безрезультатними.

Багато водіїв намагаються екранувати сигнал, накривши антену фольгою чи іншою металевою конструкцією. Цей метод подіє, але лише частково. Вся справа в тому, що трекер підтримує зв'язок із більш ніж 10 супутниками, а після екранування – з 5-6, наприклад. Пристрій, як і раніше, записуватиме координати, однак вони будуть менш точними.

Програмування

Цей спосіб має низьку популярність, оскільки потребує великих трудовитрат і певних знань у ІТ-технологіях. Щоб обдурити систему таким чином, слід мати під рукою талановитого програміста, вартість послуг якого не можна порівняти для здійснення будь-яких махінацій.

Підсумок

Моніторинг транспорту досить складно обдурити, тим більше, що всі спроби нашкодити обладнанню не залишаться непоміченими.