Через велику кількість малих вищих навчальних закладів у Міносвіти шукають можливість зекономити кошти
Для випускників шкіл, а також їхніх батьків літо – гаряча пора, оскільки починається вступна кампанія. Попри війну виші Дніпра пропонують достатньо спеціальностей для випускників, проте через обмежену кількість бюджетних місць, кожен вираховує свої шанси для вдалого вступу з оглядом на результати тестування. Новини Дніпра свідчать, що кожний виш пропонує себе різними способами, але цього року у Дніпрі не буде Придніпровської державної академії фізичної культури і спорту як самостійної одиниці.
Цей навчальний заклад об'єднали з Українським державним університетом науки і технологій. Прямо скажемо, рішення викликало чимало суперечок. Оскільки фізична культура і спорт завжди у Дніпрі мали окремий виш. І майже всі олімпійці міста через нього пройшли. І хоча обійшлося без гучних заяв, протестів і скандалів, деякі студенти і педагогічний персонал задумалися над власним майбутнім. Але в самому університеті бачать лише плюси від такого рішення. Запевняють, мета такого об’єднання - посилити кадровий потенціал, збагатити освітні програми, поліпшити матеріально-технічну базу для студентів.
Як повідомив в ексклюзивному інтерв'ю виданню «Відомо» перший проректор УДУНТ Анатолій Радкевич, у першу чергу брали до увагу економічну складову процесу, оскільки на тлі недостатньої кількості державних коштів на освіту, це питання болюче. Завдяки об’єднанню можна позбавити зайвих адміністративних одиниць у штаті, а концентрація наукового потенціалу в одному місці має дати поштовх для розвитку науково-методичної бази закладу. При цьому наголошується, що не передбачається скорочення працівників, які займаються безпосередньо навчанням студентів. Як вони вийде у підсумку – сказати важко, оскільки процес об’єднання в організаційному плані – дуже складний процес. І не завжди він проходить гладко.
Треба брати до уваги, що на сьогодні в Україні домінують малі заклади вищої освіти з кількістю менше п’яти тисяч студентів. Таких закладів 67% від загальної кількості, Водночас обмаль закладів з контингентом студентів понад 12 тисяч – менше 12 або 6%.
Також слід зазначити, що в університетах йде надмірне дублювання спеціальностей, розпорошення університетського середовища в силу їх знаходження в одному місті, навіть якщо це великий мегаполіс як Дніпро. Хоча для УДУНТ це не перше об’єднання. Він з'явився на базі Дніпровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна та Національної металургійної академії України. Тобто певний досвід роботи в таких умовах має, а тепер розширить свої можливості.