Колірна палітра відіграє важливу роль у сприйнятті інтер’єру. Вдалий підбір відтінків здатен створити затишок, підкреслити всі переваги помешкання та приховати недоліки.

AD_4nXc2eUsiiDglTd0AD1LC8Uc1HHrwjoq53mzCuBDW4yUnz_2Vjp-eeBCitIVYjzfBXrmNrgFrTMxrWNiYmsQb3y5a1VItajaL9K8X1oBDC--3hQoeGTVDM_zECjVo50agNm-ZY9x6ktZk09r_S5Nq7sd_zKM?key=pCkJ3j5c-nPSVuqPQjB1HA

Як досягти гармонії кольорів у дизайні інтер’єру

Дизайнери розробили деякі рекомендації щодо підбору кольорів. Якщо дотримуватися їх, можна легко та без зайвих витрат створити красивий і затишний дім. Насамперед не варто використовувати в одній кімнаті понад чотири відтінки. З них потрібно вибрати основний, а інші будуть компаньйонами. Бажано, щоб співвідношення було приблизно таким:

  • основний колір — 60%;
  • компаньйони — 30%;
  • кольорові акценти — 10%.

У ролі основних бажано використовувати базові кольори, що гармонійно поєднуються з більшістю інших відтінків — білий, сірий, бежевий. Якщо монохром має нудний вигляд, а хочеться додати яскравості, можна зробити контрастною одну зі стін або підлогу. Хоча взагалі за насиченість кольором і фактурою відповідають предмети декору. Зроблять інтер’єр барвистим та індивідуальним:

  • килимові доріжки;
  • штори;
  • диванні покривала та подушки;
  • світильники;
  • витвори мистецтва.

AD_4nXekIXeyc_eDPydjaOsSe5npWbRspbtl8QJhRYhCx-L1Ta8OoheLcgcDYx9lLhOmQmHYznW03lNjJkdLoTS52Qc7BSa8JPZbnLIovNnY6qi83OQUw7WLPOO7la0HIlkEe90lj-73cNaX7GKB5gULBhDjRckC?key=pCkJ3j5c-nPSVuqPQjB1HA

Це ключові фактори формування колірної палітри інтер’єру. Також існують загальноприйняті правила комбінації кольорів.

Як поєднувати кольори в інтер’єрі

Часто під час вибору шпалер, фарби для стелі та підлоги, меблів та декору люди орієнтуються на власні вподобання. А потім дивуються, що оселя має незатишний вигляд, а речі начебто підібрані випадковим чином. Запобігти цьому допоможе знання та використання правил поєднання кольорів.

Один із найпопулярніших варіантів — використання в інтер’єрі різних відтінків одного кольору. При цьому до них потрібно додавати щось нейтральне, щоб створювати плавний перехід. Зазвичай це білий чи бежевий колір. Наприклад, коричневий, теракотовий та бежевий. Або графітовий, світло-сірий плюс білий.

AD_4nXcXEejbliOJklgOn8mXKLR6ztuEw8QtLKEVHZAVZIEKqDsQoXXaPe4WYQbdEJ-_1zyRRWqxbQ5Dbt7qNx8TwFblxYT7YQ0mK343ZrkKMaRTP_dmCoKWtW3FRAhv2SK6ublXzoIZnQJvPfQiEKTehTHLVp_z?key=pCkJ3j5c-nPSVuqPQjB1HA

Якщо основні тони нейтральні, тобто, білий, бежевий, сірий, то кольори-компаньйони можна підібрати гармонійних відтінків, а акценти зробити контрастними. Наприклад, сірий гарно поєднується з червоним та рожевим, а бежевий — із зеленим, бірюзовим, блакитним.

Контрастну колірну палітру зручно формувати за допомогою колірного кола. Це умовна модель, яка відображає наявні кольори видимого спектра. З нього потрібно вибрати відтінки, що протистоять одне одному — жовтий та фіолетовий, зелений та червоний, помаранчевий і синій. Вони різні, але на диво мають гармонійний вигляд поряд. Одна умова — співвідношення цих кольорів в інтер’єрі має бути різним. Також коло кольорів можна використовувати для підбору суміжних відтінків.

Бажано, щоб в інтер’єрі був баланс теплих і холодних тонів. Якщо основа створена з холодних, акценти мають бути теплими, і навпаки. Під час вибору також потрібно врахувати, на яку сторону світу виходять вікна. Якщо на північ або захід, то слід додати тепла та світла за допомогою червоного, жовтого, зеленого. Якщо на південь і схід — нейтральні та холодні відтінки зменшать надмірну освітленість та дадуть затишну прохолоду.