Знесення будівлі – складне завдання. На початковому етапі вона потребує вирішення низки бюрократичних завдань.

Після узгодження всієї необхідної проектної документації, що стосується знесення старих та аварійних будівель, робітниками забезпечується підготовка майбутньої території: забираються віконні рами, знімаються комунікації, статеві покриття, будь-які додаткові конструкції тощо.

Як проводять демонтаж

Демонтаж об'єктів виконується за допомогою спецтехніки. До неї відносять:

  • екскаватор з гідромолотом;
  • екскаватор гусеничний з гідромолотом;
  • компресор з відбійними молотками;
  • фронтальний вантажник;
  • крани;
  • екскаватор-навантажувач з гідромолотом та ін.

Наприклад, малоповерхові будинки зносять завдяки екскаваторам зі стандартним ковшем, а багатоповерхові за допомогою екскаваторної спецтехніки з подовженою стрілою, на якій є гідроножиці. Довжина стріли може досягати практично 40 м, а рівень і точність її роботи можна контролювати завдяки датчикам і відеокамерам.

Найголовніше в демонтажі будівель це правильно організована поетапна робота, яка залежить від правильно підібраної спецтехніки. Адже демонтаж помилок не прощає і потрібно, щоб робота проводилася швидко та безпечно.

Завершальний етап демонтажу

Фінальна стадія демонтажу конструкції включає сортування і вивіз будівельного сміття самоскидами на спеціалізовані полігони, де його переробляють і утилізують. Можлива також переробка деяких видів матеріалів прямо на робочому майданчику, де проводився демонтаж.

Оскільки за результатом зносу залишаються вторинні матеріали й можна зробити бій цегли або бій бетону. Така експрес-переробка дозволяє скоротити зайві витрати на вивіз сміття та виконати його набагато швидше. Демонтаж окремих частин будівельного об'єкта Якщо ж вам потрібно знести не всю будівлю повністю, а лише якусь її частину, то застосування стандартних способів зносу буде помилковим.

Часткове знесення

Належить також до проектів демонтажу і є не менш, а часом і більш складним та відповідальним заходом. У часткового знесення є свої особливості, які складаються з:

  • установки та роботи спецтехніки на обмеженій території в обмежених умовах;
  • в'їзд автотранспорту на робоче місце та виїзд з нього може бути утруднений;
  • обмеження у динамічних впливах.

Залежно від типу споруди, її розташування, інструменту, що використовується, і механічних засобів знесення конструкцій поділяють на: немеханізований або ручний, напівмеханізований, механізований, спеціальний.