Вибір смартфона для дитини може стати для батьків непростим завданням. Мобільний пристрій має бути і зручним у використанні, і водночас не перевантаженим функціями та застосунками, які дитині не потрібні. Під час вибору також варто врахувати не лише вік дитини, але також скільки коштують телефони, які можливості можуть мати тощо. Усі ці особливості потребують детального розбору.
Пошук балансу між потребами та функціональністю
Найголовніший критерій під час вибору дитячого смартфона — вік користувача. Найчастіше малечі купують перший телефон, коли вона йде в перший клас. Проте можна придбати гаджет і раніше, щоб використовувати його для дозвілля та розвитку.
Що старша дитина, то більше функцій будуть їй справді корисними. Наприклад, у віці 6–8 років телефон потрібен здебільшого для підтримання зв'язку з батьками. Достатньо придбати недорогий пристрій, бажано з міцним корпусом. Такі мобільні пристрої складніше випадково зламати, а їх ремонт коштує недорого.
Дітям у віці від 9 до 12 років уже можна вибрати смартфон із ширшим набором функцій відносно базових моделей. У такому віці мобільний пристрій можна використовувати для навчання та розваг, а отже, і рівень потреб буде іншим. Найбільш пріоритетними вимогами до девайсу в цьому разі будуть підвищений вміст вбудованої пам'яті та фронтальна камера з високою роздільною здатністю.
Звісно ж, ніхто не забороняє купити дитині потужний флагманський пристрій. Але всі наслідки такого рішення залишаються у сфері відповідальності батьків. Що більш високопродуктивним буде смартфон, то більше спокус з'явиться для користувача. Навіть не кожен дорослий здатен контролювати час, проведений за мобільними розвагами.
Основні параметри вибору смартфона для дитини
Щоб вибрати мобільний пристрій, який гарантовано підійде дитині, необхідно звернути увагу на такі характеристики:
- Процесор. Умовна норма для процесора в сучасних гаджетах становить від 6 до 8 ядер. Але варто врахувати значущість мікроархітектури, яка розподіляє загальну потужність між ядрами. Для дитини підійде пристрій із процесором на 6–8 ядер із тактовою частотою старших ядер до 1,6 ГГц.
- Оперативна пам'ять. Важливо виходити з того, наскільки широкий спектр задач має виконувати дитячий смартфон. Виключно для навчання вистачить і 2–3 ГБ ОЗУ. А якщо девайс також виконуватиме роль ігрової платформи, мінімум оперативної пам'яті становитиме вже 8 ГБ.
- Вбудована пам'ять. Зазвичай дитячому девайсу не потрібно мати більше ніж 64 ГБ. Але якщо батьки не проти, щоб смартфон використовувався зокрема й для ігор, то можна розглянути пристрої на 128 ГБ та більше. Оптимальним варіантом може стати пристрій із невеликою кількістю вбудованої пам'яті, але можливістю для її розширення за допомогою microSD.
- Обсяг акумулятора. Щоб дитина могла комфортно користуватися смартфоном і при цьому залишатися на зв'язку, ємність батареї має бути достатньою, щоб витримувати цілий день. Мінімальний обсяг акумулятора — 4000 мА·год.
Даючи дитині смартфон, не забудьте встановити на ньому батьківський контроль. Допоки малеча ще не вміє свідомо користуватися пристроєм та інтернет-мережею, обмежувати проведений в ньому час та доступ до дорослих ресурсів — завдання батьків.