Проблема ігрової залежності стоїть досить гостро, хоча й не має тих величезних масштабів, про які говорять багато хто. Все ж більшості людей реєстрація на сайті 1win або Mostbet не завдає ніякої шкоди. Однак лудоманів варто тримати від цих розваг якомога далі. І не тільки через ту шкоду, яку вони можуть завдати собі, а й з міркувань турботи про оточуючих.

У Сумській області чоловік-лудоман пішов на хитрість, щоб роздобути гроші на ставки в букмекерській конторі. Він попросив у двох знайомих дівчат надати йому доступ до їхніх банківських рахунків і мобільних додатків нібито для допомоги в отриманні кредитів. Насправді, використовуючи ці дані, шахрай узяв кредити на ім'я дівчат у різних МФО на загальну суму понад 35 000 грн. Ці гроші він витратив на ставки у спробі відігратися за своїми боргами. Але афера розкрилася, і тепер чоловікові загрожує тюремний термін.

Як лудоман діяв і що саме зробив

Лудоман умовив першу знайому дівчину «допомогти» йому оформити кредит через МФО. Для цього він попросив надати фотографії паспорта, ІПН, реквізити банківської картки, а також логін і пароль від додатка Приват24.

Ніколи не повідомляйте стороннім людям свої персональні та банківські дані, навіть якщо це ваші знайомі.

Використовуючи отриману інформацію, шахрай зміг:

  • взяти на ім'я дівчини кредит у МФО «Авентус Україна» на 4 000 грн;
  • отримати гроші з МФО «Фінтаргет» - 1 000 грн;
  • взяти кредит у МФО «МаніВео» на 10 000 грн;
  • отримати ще 5 кредитів у різних МФО на загальну суму 8 000 грн;
  • викрасти стипендію з рахунку дівчини.

Усі операції за кредитами та зняття грошей проводилися онлайн через мобільний банк Приват24.

Гроші, отримані таким шахрайським шляхом, лудоман одразу ж переказував і витрачав на ставки, сподіваючись відігратися за своїми кредитами.

Ту саму схему обману шахрай застосував щодо другої знайомої. Він умовив її «допомогти» з реєстрацією на сайті букмера, для чого попросив надати доступ до мобільного додатка Монобанк. А потім на її ім'я взяв кредити в кількох МФО:

  • «Інстафінанс» - 2 028 грн;
  • «Лінеура Україна» - 1 000 грн;
  • «Авентус Україна» - 1 500 грн;
  • «Авіра Груп» - 1 000 грн.

Загальна сума викрадених таким чином коштів склала понад 35 000 грн.

Як розвивалися події далі та чим закінчилася справа

Коли дівчата виявили, що стали жертвами шахрайства з боку знайомого, вони негайно звернулися із заявою в поліцію. Було порушено кримінальну справу і почалося розслідування.

Під час обшуків у чоловіка-лудомана знайшли підроблений паспорт на чуже ім'я. На допитах у поліції він частково визнав свою провину, заявивши, що мав намір виграти гроші та повернути борги.

Суд ухвалив рішення визнати шахрая винним як у масштабних розкраданнях чужих коштів, так і в підробці документів. Йому призначено покарання у вигляді 6 років позбавлення волі.

Крім тюремного терміну, засуджений має виплатити компенсації своїм жертвам на загальну суму понад 50 000 грн.

І це не єдиний приклад такого обману. Так, нещодавно в Київській області до п'яти років ув'язнення засудили лудомана, який вкрав 65 000 грн із застосунку «Приват24» свого товариша.

Ба більше, такі випадки мали місце і раніше, ще до офіційного дозволу азартних ігор в Україні.

Як не стати жертвою шахраїв: поради та рекомендації

Щоб не повторити гіркої долі постраждалих від дій знайомого афериста, дотримуйтесь таких запобіжних заходів:

  • Ніколи і нікому не повідомляйте свої персональні дані, реквізити банківських карток, логіни та паролі від мобільного банку або інших фінансових додатків і сервісів
  • Будьте пильні навіть по відношенню до близьких друзів або родичів, якщо вони просять надати доступ до ваших фінансових коштів і рахунків
  • При найменших підозрах на шахрайство негайно звертайтеся до правоохоронних органів
  • Завжди тримайте на контролі операції за своїми банківськими картками та рахунками за допомогою sms або push-повідомлень
  • Використовуйте двофакторну автентифікацію для входу в мобільний банк та інші фінансові додатки

Дотримуючись цих простих рекомендацій, ви зможете убезпечити себе від дій шахраїв і захистити свої фінанси від зазіхань. Будьте пильні та не довіряйте легковажно своїм особистим даним!