Цим питанням сьогодні задається дуже багато хто. Саме тому ми вирішили разом із вами поговорити про Раду бізнес-омбудсмена трохи детальніше. Поговоримо і про самого бізнес-омбудсмена, основне призначення Ради та взагалі її переваги кожного сучасного бізнесу, який функціонує на території нашої країни.

Про що важливо пам'ятати, коли мова йде про Раду бізнес-омбудсмена?

Для початку хочеться відзначити той факт, що це організація, котра своєю роботою покликана захищати та відстоювати законні інтереси представників бізнесу перед органами муніципальної/державної влади. Функціонує така рада, чий офіційний інтернет-сайт розташований за посиланням – https://boi.org.ua/, уже понад 7 років. В цей орган може звертатися не лише будь-яка юридична особа, а й різноманітні підприємці. Окрім скарг на держаргани, також можна поскаржитися на підконтрольні державі або ж державні компанії з органами місцевої влади. Проте коли мова йде про суперечки приватного бізнесу один з одним, РБО ніяким чином на це впливати не може та не буде розглядати такого роду скарги.

Під недобросовісною поведінкою якогось з органів муніципальної/державної влади мається на увазі бездіяльність або ж якісь дії з неправомірними рішеннями, які зачіпають інтереси. Для того аби отримати тут допомогу, варто не менш як на протязі не більше одного року з моменту настання недобросовісної поведінки, звернутися в РБО. Якщо ви втратили цей період часу, вам тут не зможуть допомогти.

В склад РБО входять фахівці, які за плечима мають західну освіту та багаторічний успішний професійний досвід. Місце бізнес-омбудсмена в раді посідає Роман Ващук. Це колишній посол України в Канаді, який займає посаду бізнес-омбудсмена з початку 2022-го року. РБО – сучасний та потрібний в Україні представницький орган, який захищає інтереси будь-якого бізнесу та не лише його. Тому за першої необхідності обов'язково звертайтеся аби отримати кваліфіковану і так потрібну вам допомогу.

Які зі справ РБО не бере на розгляд?

В РБО за допомогою аж ніяк не варто звертатися зі скаргами щодо тих справ, які на даний момент знаходяться в арбітражі, на стадії судового розгляду чи ж вже були розглянуті в суді/арбітражі. Додатково в РБО не приймають скарг від представників приватного бізнесу, які один між одним не можуть дійти згоди. РБО також не займається розглядом справ в тих ситуаціях, коли якась зі сторін зазнала впливу відносно себе недобросовісної поведінки, але не зробила абсолютно нічого аби оскаржити неправомірні дії, виявлені стосовно себе.

Якщо відносно певного представника бізнесу було вчинено неправомірні дії, проте стороною, яка постраждала, не прийнято ніяких рішень та не вичерпано принаймні одну інстанцію адмін.оскарження, що її ця сторона має, виходячи з чинного у нас в країні законодавства та внутрішніх правил сторони, що стосовно них було подано скаргу, в РБО аналогічно не варто звертатися.

Якщо ви у пошуках надійного помічника, який в складний для вас час завжди готовий простягнути руку допомоги аби підтримати вас, варто звернути увагу на співпрацю з РБО. В Раді завжди готові вислухати вас та зрозуміти всі ваші потреби аби в кінцевому результаті професійно допомогти. На сайті РБО вам буде доступна зрозуміла та проста форма для подачі скарги, що її ви зможете заповнити самостійно. Якщо раптом станеться так, що у вас виникнуть питання і вам потрібна буде консультація, скористайтеся контактною інформацією, яка є у розділі «Контакти».