Коли ви перетинаєте кордон на власному автомобілі, до нього єдина умова — бути зареєстрованим. Але зелена карта для виїзду за кордон у 2024 році є обов’язковою вимогою. Без цього поліса ви не зможете пройти митницю.

Коли потрібна Зелена картка?

Green Card — це своєрідний аналог української автоцивілки, тільки діє він за кордоном. Наразі вона діє у 43 країнах Європи, Азії та Африки.

Поліс у випадку аварії дає водію змогу отримати відшкодування збитків. Якщо ж ви спричинили аварію, то страхова компанія замість вас виплачує збитки, що нанесені майну й здоров’ю третіх осіб.

Страховик діє тут у межах законодавства конкретної країни. В одних країнах встановлено ліміти щодо виплат, а у деяких — ні. Тож сума, яку виплачують постраждалій особі, відрізнятиметься.

Як оформити поліс?

Оформити страховий поліс Green Card ви можете онлайн або в офісі страхової компанії. МТСБУ вимагає мати видрукований поліс, тож оформлюйте зручним для вас способом, але майте паперовий варіант.

Що необхідно для оформлення поліса Зелена картка на прикладі компанії ARX:

  • Зайдіть на сайт і виберіть оформлення поліса.
  • Виберіть країну (для Молдови й Азербайджану умови дещо відрізняються).
  • Вкажіть тип транспортного засобу.
  • Виберіть строк, на який оформлюєте поліс (від 15 днів до 1 року).
  • Зазначте дату початку договору.

Далі калькулятор рахує вартість поліса в вашому випадку. Якщо ціна вас влаштовує, переходьте до заповнення основних параметрів про транспорт. Ви можете скористатися автоматичним заповненням: введіть державний номер авто. Якщо він уже є в базі МТСБУ, то система сама підтягне дані.

Необхідно залишити й свої дані. Ви вказуєте ПІБ, дату народження, дані ІНН і закордонного паспорта. Передбачено покупку Зеленої картки й для нерезидентів України. Після цього прочитайте всі вимоги й умови, погодьтеся, якщо згодні.

Отже, Зелена картка є обов’язковою у 2024 році, якщо ви на своєму авто перетинаєте кордон. Оформлюйте поліс в Україні, аби отримати допомогу рідною мовою.