Люди хворіють на простуду незалежно від віку та сезону. Найважче уникнути захворювання в прохолодну сиру пору року. Хоч погода і має великий вплив, навчитися ефективно боротися з недугою можливо.

Профілактика ГРВІ в умовах ослабленого імунітету

Ефективна стратегія проти простуди та гострих респіраторно-вірусних інфекцій (ГРВІ) полягає в здійсненні профілактичних заходів:

  • Слідкуйте за гігієною: мийте та дезінфікуйте руки після відвідування громадських місць;
  • при чханні та кашлі використовуйте паперові хустинки. Вони допоможуть уникнути поширення інфекції;
  • провітрюйте приміщення 2-3 рази на день по 15-20 хвилин: люди частіше хворіють, перебуваючи в закритих приміщеннях. Особа, що захоплено грає в ігрові автомати в казино зі списку https://b-p.com.ua/, у непровітреній кімнаті, може і не зрозуміти, коли вона захворіє;
  • не курити: тютюновий дим подразнює слизову оболонку дихальних шляхів, збільшуючи її вразливість до інфекцій;
  • систематично здійснюйте вологе прибирання приміщень (спеціалісти рекомендують освіжати кімнату двічі на день).

Якщо ж хвороба все ж дала про себе знати, краще залишатися вдома. Це дозволить швидше відновитися і не заразити інших. Дотримуйтеся правильного харчування, споживайте багато фруктів, ягід, овочів, що містять вітамін C. Продукти, що допомагають боротися з хворобами:

  • імбир;
  • часник;
  • куркума.

Зміцнюйте імунну систему за допомогою збалансованого харчування, відсутності стресів, регулярних фізичних навантажень, достатнього відпочинку.

Ефективне лікування

Частіше за все наприкінці зими – на початку вести хворіють діти та люди похилого віку. Дорослі люди з сильним імунітетом, як правило стають переносниками інфекцій. Велика кількість лікувальних засобів, що рекомендують лікарі, є гомеопатичними. Тож простіше запобігти захворюванню, ніж його вилікувати.

Лікування в домашніх умовах

У разі підвищення температури тіла, головний біль, закладеність носа, нежить, біль і ломота у м'язах можна знайти велику кількість препаратів, що усувають всі симптоми одразу. У перші дні хвороби, коли вірус атакує верхні дихальні шляхи, рекомендується пити більше рідини (гарячий чай з шипшини, негазовану мінеральну воду кімнатної температури тощо). Якщо хвороба ускладнюється і поширюється, то кількість рідини варто обмежити, оскільки організму важко впоратися з надмірною її кількістю.

Для усунення закладеності носа лікарі рекомендують використовувати гіпертонічні сольові розчини. У разі використання місцевих антисептиків для обробки носових проходів, варто спочатку ніс промити водою, повністю звільнивши його від слизу. Судинозвужувальні препарати варто застосовувати тільки при важких станах. Від болю в горлі використовуються смоктальні таблетки з місцевими антисептиками. Кашель заспокоює великий вибір ліків як рослинного, так і синтетичного походження.