Підшипник – простий, зручний та функціональний пристрій, що дозволяє ефективно передавати обертання між двома вузлами технічного механізму з найменшими втратами енергії. Найпоширенішими моделями цих пристроїв є підшипники кочення та ковзання. У чому різниця між ними та які переваги має кожна модель?

Технічні особливості підшипників

Підшипник кочення – найпопулярніший тип підшипників. Він відрізняється широкою різноманітністю типових розмірів та моделей. Найчастіше конструкційно підшипник складається із зовнішньої та внутрішньої частин, між яким розташовані елементи кочення – кульки або ролики (інколи – і ті, і ті одночасно). Також, для покращення експлуатаційних характеристик (збільшення швидкості обертання, мінімізація зносу елементів кочення) всередині може бути спеціальний сепаратор.

Основа будь-якого підшипника ковзання – це дві ковзаючи поверхні, що обертаються одна відносно одної. В залежності від їх конструкції, підшипники ковзання діляться на сферичні підшипники ковзання, шарнірні наконечники та підшипники-втулки ковзання (хоча окремо також можна виділити підшипники-шайби ковзання та підшипники-стрічки ковзання).

Матеріали підшипників ковзання

Основним чинником, що впливає на коефіцієнт тертя, є матеріал пар тертя (для сферичних підшипників та шарнірних наконечників) або матеріал втулок. Найпопулярнішими комбінаціями пар тертя є: сталь-сталь, сталь –ptfe, сталь – бронза. Для втулок використовуються бронза, композитний матеріал PTFE, композитний матеріал POM, поліамід з PTFE тощо.

Плюси та мінуси підшипників кочення

Головними плюсами застосування підшипників кочення є:

          проста конструкція;

          мінімальна витрата мастильного матеріалу;

          універсальність застосування;

          низький рівень зношування;

          високий коефіцієнт корисної дії;

Головним мінусом застосування таких моделей є відносно більша вага та габаритні розміри.

Головними конкурентними перевагами підшипників ковзання є:

          невеликі габаритні розміри та робоча вага;

          здатність витримувати високі навантаження;

          широкий діапазон робочих температур;

          хороша здатність до ковзання;

          окремі типи не потребують змащення.

Мінусами використання підшипників ковзання є висока витрата мастильного матеріалу (там, де змащування потрібне) та більш висока вартість.

Де купити підшипники для малого, середнього та великого бізнесу в Україні?

Компанія ГалПідшипник – офіційний представник провідних іноземних компаній-виробників на ринку України. Прямі поставки, великі складські запаси та найшвидші способи доставки замовлення покупцю дозволяють нам пропонувати найкращі моделі підшипників на сайті https://shop.galp.com.ua/ з гарантією якості за найбільш конкурентними цінами. Замовити продукцію можна на нашому сайті, зв'язавшись з менеджерами телефоном або електронною поштою.