Облаштування систем водопостачання та каналізації – першочергова необхідність для експлуатації будинків різного функціонального призначення. Протягом кількох століть для прокладання трубопроводів подачі холодної води під певним тиском використовують металеві труби. Невважаючи на появу більш прогресивних матеріалів, сталеві вироби для водопостачання не втратили своєї популярності і сьогодні. Будь-який супермаркет будівельних матеріалів пропонує в широкому асортименті водопровідний сталевий трубний прокат.
Для складання надійної системи водопостачання та каналізації пропонуємо купити труби в Метінвест-СМЦ. В інтернет-магазині компанії ви можете ознайомитись з технічними параметрами будь-якого виду трубного металевого прокату. Необхідно лише в меню вибрати ваше місто. І замовити труби на найближчому сервісному металоцентрі компанії Метінвест-СМЦ. Ви можете скористатися послугою доставки.
Переваги металевих труб
Велика популярність застосування сталевого трубного прокату для облаштування водопостачання та каналізації пов'язана з рядом їх незаперечних переваг у порівнянні з іншими аналогічними матеріалами:
Мають низький коефіцієнт розширення при нагріванні. Такий важливий показник особливо актуальний при прокладанні трубопроводів під штукатуркою або бетонною стяжкою. При застосуванні сталевих труб максимально виключається можливість появи тріщин на штукатурці. У разі використання трубного матеріалу з високим коефіцієнтом розширення згодом на стінах можуть виникати тріщини.
Характеризуються високою механічною міцністю. При ймовірності виникнення істотних зовнішніх механічних впливів рекомендується монтувати систему водопостачання та каналізації зі сталевого трубного прокату.
Пропонуються у широкому асортименті. Будь-який магазин будматеріалів запропонує не лише великий ряд типорозмірів металевих труб, а й багатий перелік супутніх аксесуарів, таких як, кутики, трійники, муфти, фланці. А для поліпропіленової трубної продукції не в кожному спеціалізованому супермаркеті можна знайти потрібні фітинги.
Прийнятна вартість. Водопровідні металеві труби відносяться до категорії не найдешевших. Однак серед аналогічних виробів відрізняються доступною ціною. До того ж сталевий трубний прокат можна знайти практично у будь-якому будівельному магазині. А бухти поліпропіленових та металопластикових труб найчастіше необхідно замовляти.
Способи з'єднання металевих водопровідних труб
Для облаштування систем водопостачання та каналізації сталеві труби переважно з'єднують:
- зварним способом;
- за допомогою різьблення;
- використовуючи фланці.
Зварний метод
Найнадійнішим варіантом стикування трубного металопрокату при прокладанні різноманітних високовідповідальних навантажуваних магістралей вважається технологія зварювання. Такий спосіб широко застосовується для облаштування трубопроводів промислового призначення. Йому віддають перевагу при перекачуванні навіть агресивних середовищ. Зварюють сталеві труби із застосуванням газової або електродугової технології.
При будівництві малоповерхових житлових будівель метод зварювання застосовують досить рідко. Як правило, використовують роз'ємне з'єднання труб.
Різьбове з'єднання
Різьблення може бути як циліндричне, так і конічне. У першому варіанті потрібно обов'язково використовувати ущільнювач - лляний матеріал з суриковим або оліфовим просоченням. При конічному з'єднанні труб ущільнювач не застосовується.
Фланцеве з'єднання
Стикування сталевих труб за допомогою фланців – найбільш фінансово витратний метод через недешеву вартість сполучних елементів. Його застосування актуально при необхідності швидкої розборки трубопроводу. Фланцеве з'єднання – це дві спеціальні пластини з кріпильними отворами, які закріплені на кінцях труб. Під час стикування труб між ними встановлюється гумова прокладка. Пластини стягуються за допомогою болтів та гайок. Таке з'єднання забезпечує високу надійність та герметичність трубопроводу.
У кожному конкретному випадку облаштування системи водопостачання та каналізації потрібно правильно підібрати типорозмір металевих труб та спосіб їх з'єднання з урахуванням особливостей експлуатації трубопровідної магістралі.