Моторна олива необхідна для ефективної та стабільної роботи двигуна внутрішнього згоряння. Вона є змішувальною рідиною, яка змащує поверхні деталей, що труться, забезпечує захист від корозії, забезпечує рівномірний розподіл тепла по двигуну тощо.
На ринку представлено дуже великий вибір моторних олив за складом, в’язкістю, призначенням, робочою температурою та іншими характеристиками. На нашому сайті ви зможете замовити оптимальну моторну оливу для бензинових та дизельних двигунів. В інтернет-магазині CHAS-TO представлено широкий асортимент від провідних світових виробників: BMW, FEBI BILSTEIN, FORD, MAZDA, Hyundai/Kia/Mobis, MOTUL, SWAG, Toyota та ін. за доступними цінами.
Види моторної оливи за складом
Всі оливи складаються із базової олії та присадок. Від типу цих добавок в багато в чому залежать технічні характеристики рідини.
Базовою класифікацією оливи є тип її складових. Розрізняють:
1. Синтетичні оливи – найпопулярніший варіант у останні роки, бо ці олії не втрачають своїх властивостей за будь-яких умов експлуатації. Вони не густіють, чудово захищають двигун та перешкоджають утворенню нагару, мають хороші показники стабільності. Ці оливи є повністю синтезованими і позначаються «Fully Synthetic».
2. Напівсинтетичні оливи – мають мінеральну основу та певну кількість синтетичних присадок, що підвищують експлуатаційні характеристики базової оливи. Вони позначаються «Semi-Synthetic» та є досить непоганим стабільним матеріалом.
3. Мінеральні – цілком натуральні, що робить їх досить нестабільними під час експлуатації. Вони виготовляються шляхом обробки нафти. Такі олії позначають «Mineral».
На https://chas-to.com.ua/ua/merchlist/maslo представлено оливи всіх трьох типів з різними експлуатаційними характеристиками, тож ви можете обрати оптимальний варіант для вашого авто.
Літні та зимові моторні оливи замовити в Україні
Ще одна базова характеристика моторної оливи – це її сезонність. Виробники розрізняють моторні оливи трьох типів:
1. Літні. Вони призначені для експлуатації при позитивній температурі на вулиці. Мають досить велику в’язкість та густоту, що утруднює роботу двигуна при експлуатації у зимовий період.
2. Зимові. Такі оливи мають рідку консистенцію, тому не загустіють на морозі.
3. Внесезонні. Найбільш популярна категорія, бо їх можна використовувати за будь-якої погоди. Це універсальний варіант для будь-якого авто.
Які показники треба враховувати, обираючи моторну оливу?
Наразі існує велика кількість класифікацій цього витратного матеріалу за різними показниками та системами. Які з них треба враховувати обираючи моторну оливу?
SAE – американська система класифікації, яка вказує на температурний діапазон експлуатації, враховуючи в’язкість матеріалу. Раніше олії розрізняли на літні і зимові, але зараз майже вся продукція є універсальною і має два показники, наприклад 20W-50. Перша цифра – це найнижча температура, а друга – найвища.
API – міжнародний стандарт, який вказує на тип двигуна для якого можна використовувати цю оливу. Вона враховує склад оливи, тип присадок, вид палива та інші параметри. За цим стандартом розрізняють наступні базові категорії:
- А/В – легковушек та мікроавтобусів з бензиновими та дизельними двигунами.
- C – для легкових авто та фургонів з бензиновим та дизельним двигуном і системою очистки вихлопних газів.
- Е – для великих вантажівок із дизельним двигуном.
На https://chas-to.com.ua/ua/merchlist/maslo представлено широкий асортимент моторної оливи всіх видів. Ви можете отримати професійну консультацію та купити моторну оливу за найвигіднішими цінами.