Мотор для човна – не розкіш, а потрібне та корисне придбання. Він дозволяє швидко переміщатися водною гладдю без застосування весел, з легкістю долати значні відстані, насолоджуватися відпочинком на водоймах, рибалити або полювати. Хороший двигун значно розширює можливості використання маломірного судна.

Нюанси вибору

Залишається вирішити, який варіант вам потрібен: електричний, бензиновий чи обидва? Відповідь залежить від ваших планів та умов використання човна.

Коли потрібна солідна потужність та швидкість, їх легко забезпечує бензиновий мотор для човна. Надійні бензинові мотори для човна ПВХ пропонує інтернет-магазин LODKA5. На сайті компанії представлено великий вибір моторів відомих брендів.

Коли важлива маневреність, тихий хід, можливість акуратно підійти до затишних місць або рибалити на доріжку, з цими завданнями віртуозно справляється електромотор.

Щоб задовольнити всі потреби, бажано мати на човні і бензиновий, і електричний двигун. Якщо ж якісь функції вам не потрібні, можна обмежитись одним двигуном.

На бензині – швидко, але галасливо

Бензиновий мотор виграє за двома параметрами:

- Він потужний – впевнено долає будь-які маршрути, справляється навіть з великими хвилями та сильним вітром.

- Він дає максимальну свободу переміщень - не залежить від акумулятора, не обмежує вас у часі і дозволяє ходити на будь-які відстані. Головне, щоб вистачило запасу палива.

Але за багатьма характеристиками бензиновий «силач» поступається невеликому електромотору. Перш за все, паливний двигун більш ненажерливий, складніший і дорожчий в експлуатації. Значна вага обмежує можливості його використання. І, звичайно, тихо працювати він не вміє. Гул бензинового двигуна не тільки розлякує риб та птахів, але й не дає насолодитися звуками природи. Не дарма такі рушії заборонено використовувати в період нересту, а також в зонах, що охороняються і заповідних.

Електромотор – коли поспіх ні до чого

Електричний мотор для човна не такий тяжкий - подолати сильну течію або зустрічний вітер йому важко. Навіть на спокійній воді він тягне човен зі швидкістю до 5-8 км/год. У режим глісування на такому двигуні не вийти - він призначений тільки для переміщень на маломірних суднах в режимі водотоннажності. Час його автономної роботи залежить від параметрів акумулятора. Зазвичай АКБ вибирають так, щоб вона забезпечувала 3-годинну роботу двигуна на повній потужності.