КВКГ – механічна деталь, образно кажучи, пружинка, яка відрегульована під певний тиск і коли він змінюється, пружинка спрацьовує. При запуску двигуна, виникає розрядження (перепад тиску) і квкг закривається для того, щоб вирівняти тиск, коли тиск знову почне змінюватися, клапан відкриється.

Коли картерні гази погано відводяться, тиск зростає, відповідно, ці гази шукають вихід через сальники та прокладки, виходить, що, крім високої витрати масла, можна потрапити на додаткові ремонтні роботи. Якщо зовсім запустити (підливати масло літрами, не звертати уваги на високу витрату), то цілком може закінчитися масляним голодуванням і дуже серйозним ремонтом.

Ознаки та причини поломки КВКГ

Поломки клапана ВКГ виявляються не лише функціонально, а й візуально. Основним проявом несправності деталі стає надмірне залипання кришки. Таке положення запчастини свідчить про відсутність герметичності в системі та деформації мембрани усередині деталі. Базовими симптомами поламаного клапана ВКГ в автомобілях є:

- Надмірно підвищена витрата масляних рідин та палива;

- Поява нехарактерних шумів у зоні знаходження деталі;

- Зниження динаміки та продуктивності двигуна;

- Випадки задимлення моторного відсіку;

- Нерівномірна робота двигуна;

- Надмірний рівень тиску.

Щоб перевірити функціональність клапана, варто глянути на кришку горловини для затоки олії. Кришка повинна трохи прилягати у разі відкривання. Якщо це не виникає і з'являється дим, це свідчить про неправильну роботу вентиляційної системи.

Поломки в роботі клапана ВКГ у машинах можуть з'являтися з таких причин:

- Повний розрив мембранного елемента клапана;

- Засмічення шлангів вентиляції вихлопних газів;

- Деформація, ушкодження шлангів клапана.

За рахунок зазначених обставин клапан вентиляції вихлопних мас поглинатиме масляні рідини безпосередньо з піддону картера мотора. У більшості випадків така ситуація може спричинити деформацію корпусу. Крізь пошкоджені шланги деталі для вентиляції газів здійснюється пропуск повітря, що спричиняє зниження продуктивності. Засмічення шлангів клапанів викликає продавлювання сальників мотора та протікання масляних рідин крізь ущільнювачі кришки клапанів та колінчастого валу.

У кого найчастіше КВКГ виходить з ладу?

У тих, хто рідко змінює повітряний фільтр. Справа у тому, що забитий фільтр призводить до того, що ДВС починає «шукати» повітря і знаходить його у вигляді картерних газів, що призводить до надмірного тиску і виводить систему з ладу. Висновок: не треба економити на ТО і при кожній заміні олії потрібна комплексна діагностика для того, щоб вчасно усунути/запобігти несправності.