Будівництво будинку є складною та затратною процедурою. Необхідно отримати чимало дозволів, створити та затвердити проект, після чого починається тривалий та клопіткий процес будівництва. Крок за кроком, від фундаменту до покрівлі. Також дуже важливим є правильний вибір матеріалу будівництва. Основою в даному випадку виступає цегла або газобетон. При цьому цегляні будівлі мають кращі фізико-сейсмічні якості, тому розглянемо саме цей варіант будівництва приватного будинку.
Чому саме цегла?
Порівняно з газоблоком, цегла має суттєві переваги у більшості характеристик. Вона краща за сейсмічною витривалістю, має ліпшу волого- та морозостійкість, а також краща у теплозбереженні та звукопоглинанні.
Єдиним недоліком цегли є вища ціна. З’ясувати, скільки коштують сучасні будматеріали, можна на ресурсі https://genergo.com.ua/. Це відомий інтернет-маркет для облаштування будинку, що пропонує широкий асортимент матеріалів та обладнання, необхідного для ведення будівельних та оздоблювальних робіт будь-якої складності.
Отже, якщо ви вирішили будувати будинок методом цегляної кладки, слід розглянути основні особливості даного матеріалу, в тому числі різновиди цегли, що пропонує український ринок.
Яка є цегла за походженням?
Мається на увазі матеріал, з якого цегла виготовляється, та відповідно її характеристики. Також важливим фактором є тип матеріалу щодо застосування (кладка або облицювання).
У розрізі цього цегла може бути наступних різновидів:
- силікатна – найдешевша за ціною, проте має не найкращі ізоляційні якості та параметри міцності, загалом підходить для звичайної кладки (але не для облицювання);
- керамічна – переважає силікатну за ізоляційними та декоративними якостями, що робить матеріал гідним для облицювальних робіт;
- облицювальна – орієнтована на суто облицювальне застосування, відповідно має чудові ізоляційні та декоративні якості;
- клінкерна червона – найкращий варіант для облицювання фасадів та цоколів, оскільки має найкращі характеристики, але й вищу ціну.
Також є такий різновид, як вогнетривка або шамотна цегла. Вона призначена для обкладання печей, оскільки здатна витримувати нагрів до 1600 гр. С.
Маркування цегли
Вся цегла на ринку маркується літерою «М» та цифрою, що виражає ступінь міцності матеріалу. Цегла з маркуванням М100-125 є найбільш ходовою (завдяки збалансованості характеристик). Маркування М 150 означає підвищену міцність цеглин до деформації (150 кг/м. кВ.) та погодних факторів. Є також надміцна цегла М 175-200, яка використовується переважно для будівництва фундаментів, цоколів та опорних колон.