Зима - це пора року, коли всі рослини уповільнюють свій ріст і входять у стан спокою. У цей час усі садові роботи припиняються. Не треба більше поливати, удобрювати чи стригти зелену галявину. Але, щоб трави добре пережили зимову пору року, треба підготувати газон до зими. У цій статті ми розповімо, яких помилок найчастіше припускаються власники газонів, як зробити, щоб зелена галявина добре перезимувала і що треба з нею робити, щоб влітку у вас в саду був густий, соковито-зелений килим. Якщо вас цікавить, як доглядати за своїм газоном не тільки взимку, а й цілий рік, рекомендуємо велику статтю на цю тему, автори якої дають детальний посібник з ремонту та відновлення газону, включно з порадами щодо вибору правильного насіння і добрив.

4 помилки, яких ви можете припуститися під час підготовки газону до зими

Підготовка до зими вашого газону - дуже важлива процедура. Тому не варто нехтувати нею і важливо пам'ятати головні правила, які допоможуть газонним травам пережити морози і відпочити перед початком нового сезону. Ми вам розповімо про помилки, яких припускаються деякі власники газонів, після чого навесні доводиться його ремонтувати та відновлювати.

1. Неправильна стрижка газону

Трава обов'язково має бути підстрижена перед зимою. Якщо цього не зробити, газонні трави будуть ламатися під тиском снігового покриву. Якщо підстригти занадто коротко, тоді є ризик того, що земля сильно промерзне і газон може вимерзнути. Оптимальна висота газону взимку - 4 см.

Ще однією помилкою буде, якщо підстригти газон занадто рано, коли на вулиці ще тепла погода. Трава продовжить рости і регенерувати, а це може погано позначитися на її здоров'ї. Стригти треба вже тоді, коли температура повітря опуститься до 8 градусів, коли газон йде в стан спокою. Залежно від регіону це буде кінець жовтня - середина листопада. Після останньої стрижки, газон залишають у спокої до весни. Стригти газон взимку не можна. 

64662128d9fbf.webp

2. Відсутність підживлення

Підживлення перед холодною порою року дуже важливе. Помилково думати, що якщо трава готується до зимової сплячки, то їй не потрібні добрива. Щоб газон добре пережив зиму, необхідно підгодувати його калійними добривами. Не азотними і не фосфорними, які стимулюють ріст рослин, а саме калійними. Вони зміцнюють імунітет рослин, збагачують траву поживними речовинами, які захищають її від холодів, морозів і несприятливих умов. Удобрюють газон пізньої осені. 

3. Опале листя і скошена трава, які залишаються на газоні взимку

Дуже важливо, щоб перед тим, як випаде сніг, прибрати все опале листя і скошену траву. Газон має йти в зимівлю чистим. Якщо залишити опале листя на траві, воно стане додатковою ковдрою. Під час відлиг там створюватиметься тепле, вологе середовище, почнеться процес гниття листя, а це чудові умови для розвитку патогенних організмів і грибкових інфекцій. Тому є дуже високий ризик, що ваш газон після зими почне хворіти.

4. Пересування по газону в зимовий час

Газонна трава в зимовий період дуже тендітна і ламка. Взимку вона підмерзає, а оскільки вона складається на 80% з води, то дуже легко ламається і не може відновитися. Тому намагайтеся взимку не ходити по газону, щоб навесні не довелося відновлювати коричневі плями, які можуть утворитися після того, як трава зламалася і загинула.

64662128d9c42.webp

Коли треба починати доглядати за газоном після зими

Поки тримаються мінусові температури, ваш газон відпочиває і не потребує доглядових процедур. Але щойно приходить весна, піднімається температура повітря, рослини прокидаються і рушають у ріст, тоді треба допомогти газону вийти із зимової сплячки.

Навесні треба провести дуже потрібні і корисні процедури аерації, скарифікації, підсіву свіжого насіння і підживлення, але вже азотними добривами.

Важливо, ці процедури проводити тоді, коли температура ґрунту стане вищою і він відтане. Час початку весняних робіт залежить від типу ґрунту. Пам'ятайте, що піщані ґрунти відтають швидше і садові роботи з газоном можна проводити вже в середині квітня. Якщо ж у вас щільний, глинистий ґрунт, то найімовірніше, починати процедури з газоном треба не раніше травня.

Пам'ятайте, що правильна зимівля вашого газону дуже важлива для його здоров'я. І який вигляд матиме ваша зелена галявина в новому сезоні, залежить від ваших правильних дій перед початком зимового періоду, щоб зробити газон морозостійким, і від того, які процедури ви проведете навесні, щоб допомогти правильно і легко вийти йому зі сплячки.