Фотоапарати, відеокамери та змінні об'єктиви – це доволі крихкі пристрої, з якими потрібно поводитися дбайливо. Обов'язково потрібно берегти їх від потрапляння води та сміття, акуратно транспортувати. Для цих задач існують спеціальні фоторюкзаки та сумки. В них апаратура надійно захищена від снігу, води та пилу.

Огляд видів фоторюкзаків

Рюкзак для фотографа може мати різні габарити, кількість відсіків та допоміжні елементи. Однак усі такі вироби можна поділити на кілька типів, а саме:

  1. Універсальні. Найбільша категорія, до якої входять маленькі та великі рюкзаки під гаджети. Можуть мати додаткові кріплення для штативів та моноподів або відділення для ноутбука. Підходять для коротких та тривалих подорожей, активного або екстремального туризму. Так як частина ємності використовується не під обладнання, а для перенесення звичайних речей, вони не найбільш місткі.
  2. З прямим доступом. Призначаються для використання професійними фотографами. Це вироби для фотоапаратів, камер та телеоб'єктивів різної конфігурації. Також у цій категорії є моделі на коліщатках. Їх можна не тільки носити на спині, але й перевозити як валізу. Це одні з найліпших фоторюкзаків.
  3. Фоторюкзак-слінг. Особливість конструкції полягає у одній лямці. Будь-якої миті одним рухом можна перемістити рюкзак на живіт, розкрити його та дістати потрібне камеру. Це моделі для тих, хто цінує швидкість та мобільність. Також в їх конструкції присутня додаткова страхувальна лямка, щоб краще розподіляти вагу вантажу.

Також слід відзначити інтелектуальні моделі виробів. Це особлива категорія рюкзаків професійного рівня. Вони схожі на універсальні моделі, оскільки також мають 2 відсіки. Головна відмінність полягає в тому, що відділи можна використовувати окремо або разом. Нижня частина призначена для зберігання фототехніки та є поворотною. Вона виглядає як поясна сумка. Її можна розгорнути одним рухом руки. Ще одна перевага – широкий ремінь. На нього можна пристебнути різне допоміжне обладнання.

На що звернути увагу під час підбору рюкзака

Головними чинниками при виборі такого корисного для кожного фотографа виробу є: 

  1. Мета покупки. Якщо ви не займаєтеся активним туризмом, а у вашому арсеналі немає великої кількості апаратури, а рюкзак потрібен тільки для камери та додаткового об'єктива, то можна обмежитися фотосумкою або слінгом. Хочете носити камеру у походи, тоді слід приділити увагу універсальним моделям. Поміститься й апаратура, й всі інші потрібні речі. Якщо необхідний місткій виріб для проведення фоторепортажів, підійдуть інтелектуальні моделі. Плануєте багато їздити з великою кількістю техніки, купуйте рюкзак на колесах для подорожей.
  2. Час готовності до зйомки. Більшість моделей призначена саме для транспортування, а не для використання в процесі зйомки. І це дуже важливо враховувати. Тому краще одразу вирішити, яку саме функцію буде виконувати рюкзак. Якщо він буде використовуватися лише для транспортування, обертайте універсальний варіант з прямим доступом до речей. Потрібен для роботи – інтелектуальний виріб підійде краще за всього.
  3. Місткість. Залежить від кількості обладнання, яке буде переноситися.
  4. Матеріал рюкзака. Обмежитись бюджетними моделями можна, якщо сумка вибирається для використання час від часу або прогулянок. Якщо рюкзак потрібен для походів, постійної роботи, в тому числі у скрутних умовах, то матеріал має бути міцним. Також бажано, щоб рюкзак був водостійким, а перегородки – твердими. Це захистить апаратуру від намокання та механічного впливу (наприклад, ударів).

Також слід звернути увагу на можливість зміни становища внутрішніх перегородок. Хоча це необов'язковий пункт, для деяких фотографів важливо, щоб була можливість простір рюкзака «під себе».