Сучасні газові котли мають високорозвинену електроніку, яка регулює режими роботи й процес діяльності. Плата керування дозволяє котлу працювати незалежно. Алгоритм дій задано програмою. Враховуючи те, що в мережі час від часу з’являються перебої, імпульси й короткі замикання, купити стабілізатор напруги для котла стає правильним рішенням. Прилад гарантує захист мікропроцесора та іншої електроніки опалювального обладнання.

Необхідність придбання стабілізатора

При стрибках напруги, обладнання часто виходить з ладу. Опалювальний агрегат може стати джерелом отруєння чадним газом. Водночас існує значний ризик займання та вибуху. Усередині котла вдосконалені електронні датчики відстежують можливість позаштатної ситуації. Датчик перегорає або видає некоректні команди внаслідок збою мережі. Через це плата управління не розпізнає інформацію й запускає котел, що неминуче призводить до трагічних наслідків.

Менш серйозні проблеми викликані коливаннями напруги. Цілком ймовірно, що користувач буде вкрай шокований, коли настане час оплачувати газ і електроенергію. Електроніка часто втрачає частину своєї функціональності, але не обов’язково повністю згорає.  

Загальні ознаки таких порушень:

  • Агрегат працює постійно.
  • Важко контролювати температуру води в одному або обох контурах. 
  • Обладнання часто доводиться перезапускати.
  • Циркуляційний насос завжди працює.

Це кілька попереджувальних індикаторів про те, що плата керування може бути серйозно пошкоджена. Щоб убезпечити себе та заощадити при цьому на комунальних витратах, додатково встановлюється стабілізатор напруги. Він обіцяє захистити ваш котел від мережевих імпульсів, перепадів напруги та аварійних ситуацій. На сайті Electro100 реалізуються якісні та доступні за ціною стабілізатори.

Параметри вибору

Обираючи устаткування для домашнього використання, слід враховувати декілька факторів:

  • Вид стабілізатора. Релейний тип, електромеханічний та електронний. Кожен з них має свої переваги та недоліки.
  • Потужність. Щоб визначити необхідну потужність, до сумарної потужності всіх пристроїв, які будуть підключатися до стабілізатора, додайте з запасом близько 20%.
  • Температура експлуатації. Виберіть модель з необхідними характеристиками, якщо стабілізатор монтується в прохолодному приміщенні.
  • Розміри. Стабілізатор необхідно розмістити в певній зоні. Є версії, які можна поставити на підлогу або на стіну, тому це слід враховувати.
  • Шум. Це важливий параметр, адже, якщо пристрій стоїть у житловій кімнаті. 

Якщо котельні вузли вийдуть з ладу внаслідок стрибка напруги, вся система буде працювати несправно, що потребуватиме дорогого ремонту. Витрати на виклик майстра еквівалентні ціні хорошого стабілізатора.