Більшість громадян нашої країни нехтують вивчення законів і стикаючись з певними ситуаціями відчувають брак знань. Наприклад, досі зберігається велика аудиторія людей, які погано обізнані в питанні сімейного права і не в змозі допомогти собі під час розлучення. Звичайно, що можна знайти юриста з сімейних справ та делегувати йому супровід своєї справи, але варто також розумітися на головних засадах законодавства та положеннях Сімейного Кодексу.
Головні особливості процесу розлучення в Україні
В Україні процес розлучення може сильно відрізнятися від інших країн. Ось деякі особливості, про які слід пам'ятати:
1. Розлучення без вини: в Україні немає необхідності доводити якусь провину чи правопорушення з боку одного з подружжя, щоб розлучитися. Все, що потрібно, – взаємне бажання розлучитися. В такому випадку розлучитися можна самостійно в державному органі, який реєстрував шлюб.
2. Посередництво. Перш ніж дозволити розлучення, пара має спочатку пройти процедуру посередництва. Це спрямовано на те, щоб допомогти їм вирішити будь-які питання та дійти згоди з таких речей, як поділ майна, опікунство над дітьми та підтримка.
3. Тривалий процес. Шлюбний процес в Україні може бути досить тривалим, від 3 до 6 місяців. Це пов'язано з обов'язковим процесом посередництва, але також і з юридичними кроками, які необхідно зробити.
4. Юридичне представництво. Хоча це не потрібно згідно за законом, бажано, щоб кожен мав власне юридичне представництво під час шлюборозлучного процесу. Це може допомогти захистити їх права та справедливе врегулювання спору.
5. Розділ майна: В Україні майно ділиться порівну між подружжям, якщо вони не домовились про інший порядок. Це включає як спільне майно (придбане під час шлюбу), і роздільне майно (придбане до шлюбу).
6. Опіка над дітьми: коли справа доходить до опіки над дітьми, суд враховуватиме найкращі інтереси дитини. Це може включати такі фактори, як відносини дитини з кожним батьком, їх життєва ситуація, а також їхні освітні та соціальні потреби.
7. Аліменти: Розмір аліментів визначається виходячи з потреб дитини та фінансового стану кожного з батьків. Як правило, батько, який не є опікуном, повинен платити аліменти.
За всіма пунктами з вищезазначеного переліку можна звернутися за допомога сімейного адвоката Малик Олександра Володимировича. Він знаходиться у м. Вінниця, але може віддалено розпочати вивчення справи, запропонувати консультацію та забезпечити супровід під час судового засідання. За додатковими питаннями рекомендуємо телефонувати в його офіс - (096) 109-76-08 та (050) 105-33-11.
Загалом, шлюборозлучний процес в Україні може бути складним та тривалим. Важливо мати юридичне представництво та бути готовим до вирішення будь-яких питань, які можуть виникнути у процесі розлучення.