Коли постає питання ремонту авто, першим важким етапом стає вибір типу автозапчастин. Часто власник не володіє знаннями автомеханіка та не уявляє, як саме відрізнити якісний товар від дешевої підробки. Деталі поділяють на оригінальні та неоригінальні, та асортимент аналогів часто набагато ширший, ніж той, що пропонує автоконцерн.
Оригінальними називаються деталі, що йдуть безпосередньо разом із автівкою, тобто з ними вона сходить з конвеєра та потрапляє у продаж. Такі деталі виробник створював саме для цієї машини. Придбати автозапчастини можна у зареєстрованих дилерів і на них поширюється довший термін гарантійної експлуатації, ніж на аналоги з категорій, що задовольняють умови згідно законодавству. Аналоги - продукт тих самих підрядників (часто), що працюють на головний автоконцерн, але на ринок вона потрапляє під власними торгівельними марками і не проходить фірмову сертифікацію.
Якщо порівнювати дві категорії, на які поділяють автозапчастини, можна зробити наступні висновки:
- «замінники» не завжди гірші за оригінал;
- У відомих компаній теж є відсоток браку виробництва, від цього ніхто не застрахований;
- У сегменті аналогів багато залежить від фірми та цінової категорії;
- «більше не значить краще», а обирати запчастини треба у перевірених продавців, а вже потім дивитися на їх «фірмовість»;
- оригінали та сервісне обслуговування у дилерів можуть коштувати у 5-8 разів дорожче, та функціонально нічим не відрізнятись від доступного бюджетного варіанту.
Важко стверджувати, що варто надавати перевагу тільки одному варіанту. Для кожного класу автівок буде актуальним свій підхід, але важливим моментом завжди залишається наявність у сервісу чи магазину відповідних сертифікатів та гарантій, відгуки та досвід роботи у сфері. Звертайте увагу на компанії, що успішно працюють не менше 5 років.