Мікрофінансова організація, так само як і банківська установа, видає цілодобові онлайн кредити фізичним особам. При проведенні процедури оцінки фінансового профілю позичальника кредитор має право вимагати підтвердження доходу (у вигляді довідки з роботи або інших виписок про отримані доходи). У випадку несплати позичальник надає інформацію про поведінку клієнтів у бюро кредитних історій.

Головні відмінності

Відрізняється МФО від банків трьома важливими пунктами:

  • термін, на який видаються кошти мікрокредитні компанії, рідко перевищує один місяць;

  • сума зазвичай не перевищує 20000 гривень;

  • процентна ставка нерідко істотно вища за стандартну банківську.

Іншими словами, МФО - це організація, яка видає швидкі онлайн кредити на карту цілодобово, але розмір позики і його вартість є зазвичай не надто вигідні клієнту. Тому переважно цей фінансовий інструмент розглядається як тимчасовий.

Хоча деякі мікрофінансові компанії надають клієнтам, які вперше звернулися за послугами, кредити під 0% на карту. Це вигідний варіант кредитування, оскільки крім дешевої позики ви покращите свою кредитну історію - відомості про вдало і вчасно повернутий кредит підуть до УБКІ, підвищуючи шанси на отримання позикових коштів надалі.

Як і у випадку з банками, потрібно намагатися не допускати прострочень платежів (у випадку з МФО забути про них досить складно, адже зазвичай гроші видають на кілька тижнів). Під час укладення кредитного договору обов'язково потрібно подивитися умови відсоткової ставки і розміри штрафів за непунктуальні платежі (вони можуть бути досить відчутними).

Мікрофінансова організація може допомогти "дотягнути до зарплати" кілька днів, але ні автокредит, ні договір на тривалий час і велику суму, ні тим паче іпотеку в ній оформити не вийде.

Як вберегтися від шахраїв?

Обираючи мікрофінансову організацію, важливо не попасти на шахраїв. На мікрофінансовому ринку України є багато сервісів, що маскуються під МФО, а насправді знімають кошти з банківських карток у клієнтів, які й так відчувають потребу в грошах. Такі сервіси зазвичай роблять сайти, схожі за дизайном на офіційні сторінки оригінальних МФО, беруть назву, що відрізняється однією-двома буквами. Зраділий позичальник вказує свої персональні дані, номер і термін дії картки, а йому пишуть, що потрібно ще додатково ввести CVV для підтвердження того, що картка дійсна.

Після цього необдуманого кроку, коли клієнт надсилає CVV, протягом кількох хвилин з його рахунку зникають кошти, повернути які — вкрай складно.

Джерело: мікрокредитний портал ZaimOboz.com.