Перець – улюблена культура багатьох, що належить до світлолюбних. Найкращим терміном для посадки насіння на розсаду для висадки у відкритий ґрунт, буде лютий та перша половина березня. Якщо ви вирощуєте перець на підвіконні, то готувати розсаду можна будь-якої пори року. Для покупки насіння ви можете відвідати інтернет-магазин насіння Harvest centr https://harvest-center.com.ua. Велика різноманітність сортів дозволить вам підібрати найкращі.
Детальніше про ґрунт
Недостатньо просто купити насіння перцю, тому що потрібно розуміти, як його посадити. Потрібно почати з того, що культура любить пухкий поживний і вологоємний ґрунт, рівень кислотності якого нейтральний. Ви можете купити універсальний ґрунт, і збагатити його торфом та річковим піском. Щоб знизити кислотність можна використовувати трохи олії крейди, золу та інше. Не можна брати землю з ділянки під домом, тому що в ній є велика кількість грибків і бактерій. Купуючи насіння в перевіреному місці, у вас не виникне потреби в тому, щоб проводити їх дезінфекцію. Все, що доведеться зробити, так це замочити їх у стимуляторі зросту. Ви можете висівати їх одразу або помістити в пакет на кілька діб.
Як приготувати посіви для розсади?
Якщо вам потрібно приготувати розсаду, щоб провести посадку перцю у теплиці або відкритому ґрунті, потрібно мати пластикові ємності та плівку. Візьміть тару та рівномірно розподіліть у ній насіння. Основними правилами є:
- Глибина загортання має бути 4-5 мм;
- Найкраща температура буде 23С-25С;
- Схід почне з'являтися на 7-10 день. Не забувайте дотримуватись рівня вологості, підвищуючи його за допомогою обприскування;
- Коли з'являться сходи, плівку потрібно буде зняти і перенести тару у світле місце, температура якого 15С-17С;
При наступі похмурих днів використовуйте фітолампу. Для тих, хто хоче виростити перець на підвіконні, можна використовувати горщики, і помістити в них кілька насінин.
Що потрібно знати про пікірування розсади?
Пікірування проводиться у фазі двох повноцінних листків. Поглибити кореневу частину дозволяється на 4-5 мм. Для проведення процедури потрібно використовувати маленькі горщики, які матимуть об'єм не більше 100 мл. При виборі середньостиглих або пізньостиглих сортів, які мають велике листя, ємність повинна мати діаметр 10-12 см. Для виконання пересадки візьміть розсаду за черешок листа, щоб не поламати стебло.
Дорощування розсади
Через кілька тижнів після проведення пікірування вам потрібно буде виконати підживлення з використанням рідкого добрива. Через пару тижнів підживлення потрібно буде повторити. Поки не утвориться приблизно 5-6 повноцінних листків, розсада матиме поступовий розвиток. Але перед бутонізацією зріст збільшиться. Це саме той час, коли потрібно зробити додаткову підгодівлю. За 2 тижні перед тим, як виконати висадку в ґрунт, потрібно почати загартовування молодих рослин на повітрі, в тому місці, яке захищене від вітру. Якщо ви все зробите правильно, то зможете отримати гарний врожай.